Орбан заявив, що Угорщина платитиме за російський газ у рублях, "якщо про це попросить Росія"

Орбан прокоментував можливість Угорщини платити за російський газ у рублях
Фото: EPA
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив 6 квітня на пресконференції, що країна готова платити за російський газ рублями. Про це пише Reuters.

Відповідаючи на запитання агентства, Орбан сказав, що Угорщина платитиме за постачання газу в рублях, "якщо про це попросить Росія".

Агентство зазначило, що Євросоюз раніше заявив про відмову платити РФ за газ у рублях, але міністр закордонних справ  Петер Сіярто говорив, що влада ЄС "не відіграє жодної ролі" в угоді Угорщини щодо постачання газу з Росії, яка базується на двосторонньому контракті між підрозділами угорської державної компанії MVM та "Газпромом".

У Єврокомісії Reuters заявили, що не коментують заяв національної влади країн.

У липні 2021 року стало відомо, що сербська компанія Srbijagas та угорська FGSZ завершили будівництво лінійної частини газопроводу "Балканський потік", яким Угорщина зможе отримувати російський газ в обхід України.

27 вересня угорська державна енергетична група MVM CEEnergy Zrt уклала угоду з "Газпромом" про постачання російського газу на період до 2036 року.

Контекст:

23 березня президент РФ Володимир Путін заявив про рішення перевести оплату за постачання російського газу до "недружніх" країн у російські рублі. У Кремлі додали, що не постачатимуть газ до країн, які відмовилися платити рублями. Рішення набуло чинності з 1 квітня.

"Недружніми" після введення санкцій проти РФ влада Росії назвала всі країни ЄС, США, Великобританію, Швейцарію, Австралію, Південну Корею, Японію, Сінгапур, Тайвань, Україну та ще низку держав.

Країни "Великої сімки" – США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія та Канада – відмовилися платити рублями за газ. Також проти виступили Польща та Словаччина, а потім і весь Євросоюз.

30 березня після розмови канцлера Німеччини Олафа Шольца з Путіним у ФРН заявили, що домовленості G7 про оплату газу РФ лише доларами та євро залишаються чинними. РФ запропонувала схему, згідно з якою платежі в євро переказуватимуть у непідсанкційний "Газпромбанк", потім банк конвертує оплату в рублі.

У мінфіні РФ заявляли також, що оскільки через санкції втратили доступ до половини своїх золотовалютних резервів, то платитимуть борги "недружнім" країнам у рублях. Однак після цього російський уряд звітував про виплату за зовнішнім боргом в іноземній валюті, уникнувши суверенного дефолту.