Отруєння Навального. Американський сенатор закликав Німеччину зупинити "Північний потік – 2"
Американський сенатор Том Коттон, який раніше виступав за припинення будівництва "Північного потоку – 2", заявив, що після отруєння російського опозиціонера Олексія Навального речовиною із групи "Новачок" Німеччина має зупинити російський проєкт.
Американський сенатор-республіканець Том Коттон закликав Німеччину зупинити будівництво російського газопроводу "Північний потік – 2" як санкції за отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. Про це він написав у своєму Twitter 2 вересня.
"Зупиніть трубопровід "Північний потік – 2", щоб притягнути до відповідальності росіян", – заявив Коттон.
Коттон був серед сенаторів, які 5 серпня пригрозили санкціями німецькому порту Мукран через будівництво газопроводу "Північний потік – 2". Вони заявили, що на Fährhafen Sassnitz GmbH чекає "фінансове руйнування", якщо вона продовжить надавати матеріально-технічну підтримку проєкту.
"Коммерсантъ" повідомив, що зараз у порту Мукран стоїть два російські судна: баржа "Фортуна" і судно "Академік Черський". За інформацією видання, "Газпром" планує залучити обидва судна для завершення проєкту.
Канцлерка ФРН Ангела Меркель заявила, що "Північний потік – 2" добудують попри погрози США.
"Північний потік – 2" має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проєкту – €9,5 млрд, його фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie та австрійська OMV.
Очікували, що будівництво газопроводу завершиться до кінця 2019 року, але потім запуск "Північного потоку – 2" перенесли на кінець 2020 року.
Будівництво газопроводу заморозили після того, як у грудні 2019 року президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни на 2020 рік, який передбачає введення санкцій проти газопроводів "Турецький потік" і "Північний потік – 2". Відразу після цього швейцарська компанія Allseas зупинила роботи з будівництва "Північного потоку – 2" і вивела з Балтійського моря свої судна-трубоукладачі. На момент зупинення робіт залишалося укласти по дну Балтійського моря 160 км труб, повідомило видання Neftegaz.ru.
21 липня Палата представників – нижня палата Конгресу США – ухвалила бюджет міністерства оборони на 2021 фінансовий рік, який передбачає нові санкції проти "Північного потоку – 2". 23 липня проєкт оборонного бюджету схвалив Сенат. Перед переданням на підпис президенту США версії документів, ухвалені Палатою представників і Сенатом, мають узгодити.
Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
Уранці 20 серпня рейсовий літак, яким Навальний повертався в Москву після поїздки по Сибіру, екстрено сів в Омську через імовірне отруєння політика.
Навальний перебував у токсикореанімації лікарні швидкої медичної допомоги №1 в Омську без свідомості, його під'єднали до апарата штучної вентиляції легенів. Основним робочим діагнозом Навального в російській лікарні назвали порушення обміну речовин. Водночас житель Томська Павло Лебедєв оприлюднив відео з Навальним із літака, на якому чутно, як опозиціонер кричить від болю.
Спочатку російські медики не відпускали опозиціонера на лікування до Німеччини, проте пізніше дали дозвіл на транспортування – вранці 22 серпня Навального літаком доправили в берлінську клініку "Шаріте".
В організмі Навального виявили сліди нервово-паралітичної бойової речовини, схожої за складом на "Новачок". Про це йдеться в заяві представника уряду Німеччини Штеффена Зайберта, яку 2 вересня опублікували на сайті уряду.