"Ознак життя немає". Рятувальники в Бейруті припинили пошуки на руїнах, де прилади фіксували серцебиття
За місяць після руйнівного вибуху в порту Бейрута чилійські і ліванські рятувальники намагалися виявити тих, хто вижив у руїнах житлового будинку; спеціальні сканери фіксували биття серця. Однак потім сигнали затихли, під завалами не вдалося виявити ні живої людини, ні останків.
Увечері 5 вересня рятувальники припинили розбирати завали будинку в Бейруті, де розраховували знайти людину, яка дивом вижила після вибуху в порту, який стався 4 серпня. Про це повідомляє Reuters.
Як заявив на брифінгу керівник добровольчої рятувальної групи Topos Chile Франсіско Лерманда, "технічно кажучи, ознак життя немає".
Він додав, що 50 учасників пошуків зуміли прочесати 95% будівлі. Тепер зусилля зосередять на розчищенні руїн і пошуку останків.
2 вересня собака подав чилійській рятувальній команді сигнал про те, що під руїнами будинку в бейрутському районі Мар-Міхаель є жива людина. Чутливі сканери підтвердили наявність серцебиття. Чилійці і місцеві добровольці почали розбір завалів, але 4 вересня сигнал з-під руїн ослаб.
Потужний вибух у порту Бейрута стався ввечері 4 серпня. У прилеглих до порту районах столиці Лівану пошкоджено або зруйновано багато будинків. Жертвами стало 220 осіб. Губернатор ліванської столиці Марван Аббуд розповів, що внаслідок вибуху без даху над головою залишилося до 300 тис. людей. Збиток від вибуху може сягати $15 млрд.
За попередньою інформацією, вибух стався на складі аміачної селітри після пожежі, спричиненої зварювальними роботами. За даними Reuters, влада Лівану ігнорувала пропозиції митниці про реекспорт або продаж 2750 тонн аміачної селітри, конфіскованої з судна Rhosus (це судно належало російському бізнесменові Ігорю Гречушкіну) в порту Бейрута.
Вибух і його наслідки спровокували масові протести, на тлі яких 10 серпня у відставку пішов уряд Лівану.