Пакистанський прем'єр оголосив, що як жест доброї волі відпускає захопленого в полон індійського пілота

За даними ЗМІ, Абдінандана Вартамана після катапультування пакистанські військові врятували від розправи
Фото: Maj Gen Asif Ghafoor / Twitter

Офіцера індійських ВПС Абдінандана Вартамана, який пілотував винищувач, що збили над пакистанською територією, відпустять на батьківщину 1 березня, заявив глава уряду Пакистану Імран Хан.

Пакистан 1 березня звільнить індійського пілота, чий винищувач збили 27 лютого в пакистанській частині Кашміру. Про це 28 лютого на надзвичайній сесії парламенту Пакистану оголосив прем'єр-міністр країни Імран Хан, повідомляє видання Dawn.

За його словами, це жест доброї волі і запрошення Делі до переговорів.

Зусилля Пакистану з деескалації не мають тлумачити як слабкість, додав Хан.

Офіцер ВПС Індії Абдінандан Вартаман катапультувався після того, як його літак збила пакистанська ракета, і його взяли в полон. За інформацією ВВС, місцеві жителі хотіли забити пілота камінням, проте пакистанські військові, що надійшли, врятували його від розправи.

Уранці 27 лютого Ісламабад заявляв, що вдалося збити два індійські військові літаки, які порушили кордон, і взяти в полон пілотів. Однак увечері того самого дня спікер збройних сил Пакистану Асіф Гафур заявив у Twitter, що другий винищувач упав на індійській території, а затримано лише одного льотчика.

Індія підтвердила втрату лише одного літака.

27 лютого між Індією і Пакистаном стався конфлікт із застосуванням авіації в районі Кашміру – гірської території між двома країнами.

В Ісламабаді нагадали, що країна має ядерну зброю і військові готові розглянути питання про її застосування. Хан запропонував Делі знизити градус конфлікту і перейти до діалогу про проблеми тероризму.

Ескалація конфлікту сталася незабаром після теракту в індійській частині Кашміру, який трапився 14 лютого. 40 індійських військових загинули внаслідок вибуху машини, яка протаранила автобус із силовиками. Відповідальність за теракт взяло на себе пакистанське ісламістське угруповання "Джаіш-е-Мухаммад".

Прикордонний регіон Кашмір є предметом територіальних суперечок між Індією і Пакистаном. Із моменту здобуття незалежності від Великобританії у 1947 році країни вели за нього кілька воєн.