Палата представників США підтримала введення нових санкцій проти газопроводу "Північний потік – 2"

Німеччина і США уклали угоду щодо "Північного потоку – 2"
Фото: ЕРА

Палата представників США, контрольована демократами, 22 вересня схвалила поправки до проєкту оборонного бюджету США, які передбачають санкції проти газопроводу "Північний потік – 2", повідомило Radio Free Europe / Radio Liberty.

Такий крок може поставити під загрозу угоду між адміністрацією президента США Джо Байдена і Німеччиною, якої сторони досягли в липні цього року, повідомила радіостанція.

Палата представників одностайно підтримала пакет поправок. Далі законопроєкт має схвалити Сенат і підписати президент США Джо Байден.

До санкцій входять заборона видавання віз і в'їзду у США особам, які мають стосунок до проєкту, блокування їхньої власності і компаній у США, а також інші покарання, передбачені американським законодавством, повідомив "Голос Америки".

Одна з поправок вимагає від глав Пентагону і Держдепу США подати детальний звіт про фінансові переваги Росії та ризики для України, європейських партнерів і НАТО після запуску газопроводу.

Позитивно на таке рішення Палати представників відреагував у Twitter колишній посол США в Україні Джон Гербст.

"Слава Конгресу! Це необхідний крок для того, щоб зупинити "Північний потік – 2", – написав він.


Контекст:

"Північний потік – 2" має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Його будівництво повністю завершено, заявила російська корпорація "Газпром" 10 вересня. Однак газопровід ще не сертифіковано. Процедура передбачає, що запуск "Північного потоку – 2" має схвалити Єврокомісія, говорив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви й Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Адміністрація Байдена виступала проти будівництва газопроводу, однак наприкінці травня цього року глава Білого дому назвав "контрпродуктивним" із погляду відносин із Європою введення нових санкцій проти "Північного потоку – 2", оскільки газопровід "практично закінчено".

Німеччина і США 21 липня повідомили, що уклали угоду щодо газопроводу "Північний потік – 2". Німеччина обіцяла, що застосує національні санкції проти Росії і закличе до ефективних заходів ЄС, якщо РФ і далі використовуватиме газ як інструмент тиску на інші країни або "здійснить подальші агресивні дії проти України". Згідно з угодою, транзит через Україну після введення в дію газопроводу має бути продовжено на 10 років (чинний контракт на транзит завершується 2024 року).

Вищий земельний суд німецького Дюссельдорфа 25 серпня зобов'язав оператора газопроводу бути незалежним від "Газпрому" і дотримуватися європейського законодавства. Гендиректор "Оператора ГТС України" Сергій Макогон заявив, що це "саме те, на чому наполягає Україна".

Глава МЗС РФ Сергій Лавров говорив 15 вересня, що німецький регулятор може видати дозвіл на запуск газопроводу "Північний потік – 2" до початку 2022 року.