Пандемія коронавірусу спровокувала у світі голод. Здебільшого він торкнувся країн Азії та Африки – ООН

Більше ніж половина людей, які недоїдають, живуть в Азії
Фото: ЕРА

ООН заявила про різке загострення голоду у світі 2020 року, переважно він пов'язаний із наслідками коронавірусу. Про це повідомив 12 липня дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ.

"Майже десята частина населення світу, приблизно 811 млн осіб, недоїдали торік. Ця кількість свідчить, що світу потрібні величезні зусилля, щоб виконати обіцянку покінчити з голодом до 2030 року", – зазначив фонд.

Голод посилювався по всьому світу із середини 2010-х років. 2020 року голод різко зріс як в абсолютному, так і у пропорційному значенні, випередивши зростання населення. За оцінками експертів ООН, приблизно 9,9% людей недоїдали торік, 2019-го – 8,4%.

Більш ніж половина людей, які недоїдають (418 млн), живе в Азії, а в Африці – понад третина (282 млн). Ще 60 млн проживають у Латинській Америці та Карибському басейні.

"Найсильніше зростання припало на Африку, де передбачувана поширеність недоїдання становить 21%, більш ніж удвічі більше, ніж у будь-якому іншому регіоні", – ідеться у звіті.

Загалом 2020 року понад 2,3 млрд людей (30% населення світу) не мали постійного доступу до повноцінного харчування. Цей показник за рік зріс на стільки ж, на скільки піднявся за попередні п'ять років.

За оцінками ЮНІСЕФ, торік більш як 149 млн дітей віком до п'яти років мали затримку в рості, понад 45 млн виснажені або занадто худі, а майже 39 млн мали зайву вагу.

"3 млрд дорослих і дітей, як і раніше, позбавлені здорового харчування, переважно через надмірні витрати. Майже третина жінок репродуктивного віку страждає від анемії", – зробила висновок організація.

Контекст:

За оцінками продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) і Всесвітньої продовольчої програми (WFP), Ємен, Південний Судан і Північна Нігерія очолюють список із 20 країн і стикаються з крайнім рівнем голоду. На порозі голоду перебувають, зокрема, Сальвадор, Гватемала, Гондурас, Венесуела, Ліван, Сирія та Афганістан.

У грудні минулого року виконавчий директор WFP Девід Біслі попереджав, що 2021 року людству загрожує важка гуманітарна криза, від голоду може померти 270 млн людей. У листопаді генсек ООН Антоніу Гутерріш заявляв, що через пандемію кількість людей, які перебувають на межі голоду, може збільшитися на 130 млн.