Папа римський помолився за мир для українців і за "пасхальне світло" для росіян

Папа римський у молитві попросив підтримки для постраждалих унаслідок землетрусів у Туреччині та Сирії
Фото: EPA
Папа римський Франциск у своєму великодньому посланні Urbi et Orbi згадав про Україну, а також про Росію, яка напала на неї. Текст промови у перекладі українською мовою опублікував портал Vatican News 9 квітня.

"Допоможи любому українському народові на дорозі до миру та вилий пасхальне світло на російський народ. Утіш поранених і тих, хто втратив через війну своїх близьких, і вчини, щоб полонені змогли повернутися цілі і здорові до своїх сімей. Відкрий серця всієї міжнародної спільноти, щоб вона докладала зусилля для того, щоб покласти край цій війні та всім конфліктам, які обагряють світ кров'ю, починаючи від Сирії, яка досі чекає на мир", – заявив папа.

Також він у молитві попросив підтримки для постраждалих унаслідок землетрусів у Туреччині та Сирії.

"Молімося за тих, хто втратив родичів і друзів і залишився без домівки: нехай же вони отримають розраду від Бога й допомогу від родини народів", – заявив Франциск.

Контекст:

Росія у 2014 році окупувала український Крим і розпочала бойові дії на сході України, внаслідок яких окупували частину Донецької та Луганської областей.

24 лютого 2022 року РФ розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Наразі під російською окупацією Крим, частина Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської та Харківської областей.

Точна кількість жертв російського вторгнення в Україну невідома. За даними ООН станом на 2 квітня, 8451 мирний житель загинув і 14 156 осіб було поранено, проте реальні цифри значно вищі, оскільки досі немає можливості встановити кількість жертв на окупованих територіях. Це стосується, наприклад, Маріуполя (Донецька область), Лисичанська, Попасної та Сєвєродонецька (Луганська область), де є повідомлення про численні жертви серед мирного населення.

Темою хресного ходу в Колізеї (Рим, Італія), організованого Ватиканом 7 квітня у Страсну п'ятницю, стали "Голоси миру у світі, що перебуває у стані війни". На 10-й зупинці ходу організатори вирішили об'єднати свідчення підлітків з України та Росії, зачитавши їх. Свідчення оголошували від імені українського підлітка, який знайшов притулок в Італії після захоплення російськими військами Маріуполя Донецької області, і російського підлітка, брат-військовослужбовець якого втратив життя, а батько й дід зникли безвісти як учасники загарбницької війни Росії проти України.

У МЗС України висловили розчарування тим, що Ватикан не взяв до уваги аргументів української сторони про образливий характер поєднання під час хресного ходу 7 квітня в Римі свідчень російського та українського підлітків.