Папа римський закликав відновити діалог для мирного співіснування Палестини та Ізраїлю

Папа Франциск виголосив свою промову на площі Святого Петра
Фото: radiovaticana.va

Папа римський Франциск у традиційному різдвяному посланні закликав до "миру для Єрусалима".

Потрібно відновити діалог, який дасть можливість Палестині та Ізраїлю мирно співіснувати, заявив папа римський Франциск у традиційному різдвяному посланні, проголошеному з лоджії базиліки Святого Петра у Ватикані, повідомляє "Радио Ватикана".

"У цей святковий день звернемося до Господа про мир для Єрусалима і для всієї Святої Землі; помолимося, щоб між сторонами панувала воля відновити діалог і можна було, нарешті, досягти переговорного рішення, яке дасть можливість двом державам мирно співіснувати у межах кордонів, узгоджених між собою і визнаних міжнародною спільнотою. Хай підтримає Господь зусилля членів світової спільноти, які щиро хочуть допомогти цій понівеченій землі здобути, незважаючи на серйозні перешкоди, довгоочікувану злагоду, справедливість і безпеку", – сказав він.

6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю і оголосив про перенесення посольства США до цього міста.

18 грудня США наклали вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, яка відкидала односторонні дії Вашингтона щодо статусу Єрусалиму. Документ подала делегація Єгипту. Ініціативу підтримали всі члени Радбезу ООН, зокрема й Україна, окрім США.

20 грудня Трамп попередив, що Вашингтон може зменшити фінансову допомогу країнам, які не підтримують позиції США щодо статусу Єрусалиму.

21 грудня Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, що містить заклик відмовитися від зміни статусу Єрусалима. Проти документа виступили США, Ізраїль, Гондурас, Гватемала, Науру, Мікронезія, Маршаллові Острови, Палау і Того. Україна, Молдова, Грузія, Туркменістан і ще низка делегацій не взяли участі в голосуванні. Росія підтримала резолюцію.

24 грудня президент Гватемали Джиммі Моралес повідомив про намір перенести посольство своєї країни з Тель-Авіва до Єрусалима.

Ізраїль зайняв східну частину Єрусалима після війни 1967 року і вважає все місто своєю столицею. Палестинці, зі свого боку, хочуть оголосити Східний Єрусалим столицею своєї держави.

Адміністративна столиця Ізраїлю зараз у Тель-Авіві, а Палестинська національна адміністрація базується в місті Рамалла.