Парламент Ізраїлю ухвалив закон про заборону в'їзду іноземцям, які закликали бойкотувати країну
У парламенті Ізраїлю заявили, що після ухвалення закону про легалізацію будівництва єврейських поселень на палестинських територіях проти держави активізувалася дипломатична та правова боротьба.
Увечері 6 березня на пленарному засіданні парламент Ізраїлю (Кнесет) ухвалив закон, що забороняє в'їзд до країни іноземцям, які публічно закликали до бойкоту Ізраїлю, повідомляють на сайті Кнесету.
"Ні віза, ні посвідка на проживання не будуть надаватися особі, яка не є громадянином Ізраїлю, або постійному жителю, якщо він або організація, у якій він бере участь, свідомо робили публічні заклики бойкотувати державу Ізраїль або пообіцяли взяти участь у такому бойкоті", – йдеться у заяві Кнесету.
У парламенті також зазначили, що після ухвалення закону про легалізацію будівництва єврейських поселень на палестинських територіях проти Ізраїлю активізувалася дипломатична та правова боротьба.
Законопроект підтримали 46 депутатів, 28 проголосували проти.
23 грудня 2016 року Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію, в якій йдеться про те, що створення Ізраїлем поселень на окупованій палестинській території "не має юридичної сили і є "обурливим порушенням міжнародного права". Її підтримали 14 членів Радбезу, зокрема Україна та Росія. США, які раніше блокували такі проекти, утрималися.
У відповідь на голосування в ООН голова ізраїльського уряду Біньямін Нетаньяху заборонив ізраїльським міністрам відвідувати країни, які підтримали резолюцію. Крім того, він скасував майбутній візит до Ізраїлю прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.
22 січня ізраїльська влада схвалила дозвіл на будівництво 566 одиниць житла у Східному Єрусалимі. Заступник мера міста Мейр Тургеман заявив, що у планах Ізраїлю – будівництво ще 11 тис. одиниць житла на цих територіях.
6 лютого парламент Ізраїлю ухвалив законопроект, який дозволяє легалізувати будівництво єврейських поселень на палестинських територіях.
8 лютого Європейський союз засудив ухвалений парламентом Ізраїлю закон.
13 лютого канцлер Німеччини Ангела Меркель скасувала свій візит на традиційний німецько-ізраїльський саміт. За інформацією газети Haaretz, причиною такого рішення став закон про експропріацію приватних земель у Палестині.
У 1967 році в результаті Шестиденної війни з Єгиптом, Сирією, Йорданією, Іраком і Алжиром Ізраїль розбив сили арабських армій декількох країн і розширив свої території. Було захоплено Синайський півострів, сектор Гази, західний берег річки Йордан, Східний Єрусалим і Голанські висоти.
28 червня 1967 року розпорядженням уряду Ізраїлю ізраїльська юрисдикція і муніципальні кордони Єрусалима були поширені на йорданський (східний) сектор Єрусалиму і прилеглі до нього частини західного берега. 30 листопада 1980 року було ухвалено закон про Єрусалим, яким оголошено Східний Єрусалим суверенною територією Ізраїлю, а все місто – його "єдиною і неподільною столицею".
Наразі статус Східного Єрусалиму в міжнародному праві залишається невизначеним. На нього претендують Ізраїль і Палестинська національна адміністрація. Міжнародне співтовариство не визнає суверенітету над ним ні Ізраїлю, ні Палестини.