Parler, яку використовували прибічники Трампа, може ніколи не повернутися в інтернет – гендиректор соцмережі
Соціальна мережа Parler, яка від’єдналася після того, як її зі своїх вебмагазинів прибрали Amazon, Google і Apple, може ніколи не повернутися в мережу. Про це агентству Reuters 13 січня сказав її генеральний директор Джон Матце.
На запитання журналістів про повернення соцмережі він зазначив, що "цього не може бути ніколи" і в компанії поки ні в чому не впевнені.
Гендиректор компанії вважає, що головними в питанні повернення Parler будуть результати судових розглядів з Amazon. У Parler заявили, що Amazon не надала доказів того, що платформу використовували для підбурювання та організації облоги Капітолія 6 січня.
Матце заснував Parler 2018 року разом із Джаредом Томсоном. Штаб-квартира компанії розташована у штаті Невада (США). За даними The New York Times, упродовж останніх кількох місяців мільйони прибічників президента США Дональда Трампа встановили цей застосунок після того, як Twitter почав видаляти пости Трампа і в підсумку оголосив про вічне блокування акаунта @realDonaldTrump увечері 8 січня.
До ранку 9 січня в App Store мережа Parler була на першому місці за кількістю установлень.
9 січня компанії Apple і Google заявили про видалення зі своїх вебмагазинів Parler, а Amazon відмовив соцмережі в розміщенні її даних у хмарному сховищі. Apple і Google вважають, що соцмережа недостатньо контролює повідомлення своїх користувачів і допускає заклики до насильства та скоєння злочинів. Amazon повідомляв, що соцмережа неодноразово порушувала правила платформи. Після цього сайт і всі послуги та застосунки Parler стали недоступними для користувачів.
10 січня Матце розповів, що з компанії пішли всі розробники і юристи, а також із нею припинили співпрацювати всі постачальники послуг.
6 січня на мітингу, який відбувся перед Білим домом, Трамп заявив прибічникам, що ніколи не визнає поразки на виборах, і закликав іти до будівлі Конгресу, де мали оголосити переможцем виборів демократа Джо Байдена. Протестувальники вирушили до будівлі Конгресу США і штурмом узяли її. Унаслідок заворушень загинуло п'ятеро людей, серед них і офіцер поліції Капітолія, а у Вашингтоні через це оголосили надзвичайний стан.