Пашинян оголосив про дострокові вибори в парламент Вірменії
Позачергові парламентські вибори у Вірменії проведуть 20 червня, оголосив прем'єр-міністр країни Нікол Пашинян у Facebook 18 березня.
"Сьогодні відбулася моя зустріч із керівником [опозиційної] фракції "Успішна Вірменія" Гагіком Царукяном. На зустрічі ми зафіксували, що найкращий вихід із внутрішньополітичної ситуації – це позачергові парламентські вибори", – написав Пашинян.
Перед ухваленням такого рішення Пашинян обговорював це питання з керівною парламентською фракцією "Мій крок" і керівником опозиційної парламентської фракції "Світла Вірменія" Едмоном Марукяном, ідеться в його пості.
В уряді Вірменії 13 березня повідомили, що дострокові парламентські вибори Пашинян обговорював із президентом країни Арменом Саркісяном.
Депутат партії "Успішна Вірменія" Арман Абовян сказав РБК, що жодного меморандуму підписано не було, жодних умов теж не висунули. За його словами, Пашинян тепер подасть у відставку, парламент двічі не обере прем'єра і його депутати підуть у відставку. Пашинян виконуватиме обов'язки прем'єра на час підготовки до виборів, вважає депутат.
Лідер "Руху за порятунок Батьківщини" Вазген Манукян заявив агентству, що невдоволення викликає той факт, що "людина, яка так ганебно програла війну в Нагірному Карабасі, організовуватиме вибори". На думку опозиціонера, це стане плямою на державі.
У Вірменії загострилася політична криза після того, як опозиція Вірменії закликала Пашиняна піти у відставку за підписання угоди про припинення війни в Нагірному Карабасі. Згідно з документом, Нагірний Карабах передав Азербайджану п'ять районів, а вірменська армія змушена була покинути регіон. Відставку уряду Пашиняна підтримував і Саркісян.
У Пашиняна виник конфлікт із військовими на тлі політичної кризи у країні. За його поданням наприкінці лютого звільнили заступника начальника Генштабу збройних сил Вірменії Тирана Хачатряна, який публічно висміяв слова прем'єра про ракети комплексів "Іскандер", які "не вибухнули". Це знаряддя Вірменія використовувала під час конфлікту з Азербайджаном.
У відповідь на це Генштаб вимагав 25 лютого відставки Пашиняна і його уряду. Військові вважають, що прем'єр-міністр більше не здатний ухвалювати адекватні рішення. Прем'єр-міністр у відповідь оголосив про відставку начальника Генштабу, назвав подію "спробою військового перевороту".
27 лютого Саркісян відмовив прем'єру у звільненні начальника Генштабу, оскільки проєкт указу, на його думку, суперечить конституції країни. 2 березня Саркісян знову не підписав клопотання Пашиняна про усунення Гаспаряна. У відповідь на відмову Саркісяна Пашинян заявив, що Гаспаряна вважають звільненим зі своєї посади з 10 березня за законом "Про військову службу і статус військовослужбовців". Саркісян після такого рішення звернувся до Конституційного суду країни.
Колишній журналіст Пашинян очолює уряд Вірменії із травня 2018 року. Він прийшов до влади внаслідок масових акцій протесту.