Пенс заявив, що США мають жорстку позицію щодо "Північного потоку – 2"

Пенс нагадав про ініційовані США антиросійські санкції
Фото: ЕРА

На Мюнхенській конференції з безпеки віце-президент США Майк Пенс сказав, що країни Заходу підтримкою російського газопроводу "Північний потік – 2" ставлять себе в залежність від РФ.

США мають жорстку позицію щодо будівництва газопроводу "Північний потік – 2". Про це під час Мюнхенської конференції з безпеки заявив віце-президент США Майк Пенс. Виступ Пенса транслювали на YouTube-каналі "DW на русском".

"Ми не можемо гарантувати безпеку Заходу, якщо наші партнери по Альянсу ставлять себе в залежність від Сходу", – заявив Пенс.

Він підкреслив, що за допомогою санкцій США вже закликали Росію до відповідальності за конфлікт в Україні, за замах на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля у британському Солсбері і за порушення Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.

Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

12 лютого Європейський парламент, Рада ЄС та Європейська комісія погодили поправки до газової директиви. Перед цим їх схвалив Комітет постійних представників держав Євросоюзу. Вони, зокрема, зачіпають газопровід "Північний потік – 2". За даними ЗМІ, згідно з проектом, нагляд за поширенням норм газової директиви на газопроводи із третіх країн буде компетенцією країни, через яку труба входить на територію Євросоюзу. У випадку з "Північним потоком – 2" ідеться про Німеччину.