Пентагон оголосив про новий пакет військової допомоги Україні в розмірі $2,175 млрд. До нього входять далекобійні ракети та системи ППО
Про це на брифінгу, який транслював C-SPAN, заявив речник Пентагону бригадний генерал Пет Райдер.
"До сьогоднішнього пакету допомоги входять критично важливі системи ППО, які допоможуть Україні захистити своїх людей, а також броньовані машини й додаткове обладнання, включно з протитанковими комплексами Javelin, артилерійськими боєприпасами, звичайними й далекобійними ракетами [GLSDB]", – сказав представник міноборони США.
Точного списку військової допомоги Україні Пентагон на момент написання матеріалу не опублікував, але його оприлюднив у Twitter журналіст "Голосу Америки" Остап Яриш.
До нового пакету, зокрема, увійдуть: додаткові боєприпаси для HIMARS; додаткові артснаряди калібру 155 мм; додаткові мінометні снаряди калібру 120 мм; 190 великокаліберних кулеметів із тепловізійними прицілами та боєприпасами; 181 транспортний засіб MRAP; 250 одиниць Javelin; 2 тис. протитанкових ракет; протипіхотні боєприпаси Claymore; підривні боєприпаси; два ЗРК Hawk, чотири радари повітряної розвідки; 20 контрбатарейних радарів; зенітні гармати та боєприпаси до них.
Контекст:
Штати послідовно підтримують Україну у боротьбі проти російської агресії. З початку повномасштабної війни США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Крім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.
До нового пакету США у сумі $2,175 млрд входять $425 млн допомоги за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону, а також $1,75 млрд у межах USAI, зазначив Райдер.
ЗМІ повідомляли, що кошти в межах USAI, зокрема, спрямують на купівлю ракет малого діаметра наземного базування (GLSDB) виробництва Boeing Co, дальність дії яких становить 94 милі (150 км). GLSDB можна запускати з ракетних систем MLRS-M270 і HIMARS, які вже є в Україні.
Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки що використовує програми безоплатного передавання зброї, а лендліз – це додатковий інструмент, який будуть застосовувати у разі потреби.