Пентагон закликав Конгрес США ухвалити додаткову фінансову допомогу Україні та Ізраїлю
Міністерство оборони США подало до Конгресу додатковий запит на фінансування підтримки України та Ізраїлю і закликало законодавців ухвалити його якнайшвидше. Про це заступниця прессекретаря міністерства оборони США Сабріна Сінгх 16 листопада заявила на брифінгу, розшифрування якого опублікував Пентагон.
"Ми знову закликаємо Конгрес ухвалити наші запити на додаткове фінансування, яке дасть нам змогу й далі підтримувати Україну та Ізраїль, надавати життєво важливу гуманітарну допомогу по всьому світу і здійснювати критично важливі інвестиції в Індо-Тихоокеанський регіон", – сказала вона.
Сінгх зазначила, що виділення коштів на це не лише "відповідає насущним завданням сьогоднішнього дня", а й робить внесок у американську військово-промислову базу.
"Адже в міру того, як ми передаємо боєприпаси з наших складів, гроші на поповнення запасів інвестують в американську промисловість і американських робітників. Ці інвестиції означатимуть більше процвітання всередині країни й більшу безпеку за кордоном. Саме тому ми подали цей терміновий запит на додатковий бюджет", – пояснила речниця Пентагону.
За її словами, міноборони США було змушено скоротити підтримку допомоги Україні через те, що американські законодавці затвердили тимчасовий бюджет країни без урахування нової допомоги Києву. Водночас Пентагон усвідомлює, що Україна продовжує контрнаступ і їй потрібна постійна підтримка.
"Це те, що, безумовно, обговорюватимуть на наступній контактній групі з питань оборони України", – додала Сінгх.
Контекст:
20 жовтня президент США Джо Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), який зазнав атаки бойовиків терористичної організації ХАМАС 7 жовтня.
Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон (Республіканська партія) 30 жовтня презентував законопроєкт, який передбачає окреме виділення $14,3 млрд для Ізраїлю. Його 2 листопада підтримала Палата представників, проте 7 листопада демократи в Сенаті заблокували допомогу Ізраїлю окремо від України.
15 листопада Палата представників ухвалила тимчасовий законопроєкт, щоб уникнути шатдауну. Цього самого дня документ без фінансування України та Ізраїлю схвалив Сенат США, а 16 листопада підписав Байден.