"Передай, що я розіб'ю їх". Путін відповів на мирні пропозиції Зеленського, які йому передав Абрамович – ЗМІ

Путін має шість вимог до України для припинення війни
Фото: EPA
Президент РФ Володимир Путін пригрозив розбити Збройні сили України (ЗСУ) у відповідь на пропозиції президента України Володимира Зеленського щодо припинення війни між країнами, яка почалася 24 лютого після масового вторгнення Росії. Про це 28 березня написала The Times.

За даними британської газети, 23 березня російський олігарх Роман Абрамович, участь якого на переговорах з Україною особисто схвалив Путін, приватним літаком прибув зі Стамбула до РФ.

Зазначають, що після того, як літак зайшов у повітряний простір Росії, неподалік міста Мінеральні Води він вимкнув свій польотний трекер.

Того самого дня увечері літак вилетів з аеропорту "Внуково" до Москви і повернувся до Стамбула.

У Москві, як пише The Times, Абрамович провів зустріч із Путіним. Російський мільярдер вручив главі Кремля рукописну записку від Зеленського, в якій було викладено умови, на які погоджується Україна, щоб покласти край війні з РФ.

Як повідомляє видання, початкова відповідь Путіна була однозначною: "Передай йому, що я розіб'ю їх".

За словами Зеленського, те, якою бачить Україну Путін, дуже відрізняється від тієї України, яка існує насправді.

Президент України вважає, що йому є про що поговорити із главою Кремля: "Ми маємо говорити про конкретні речі, про конкретні місяці, може, щось про роки, можливо, щось вирішувати зараз, можливо, говорити, якщо ми не можемо знайти рішення і домовитися, не воювати через це".

На зустрічі з Путіним можна "говорити про все", але "йти на компроміс у всьому" українська сторона не може, наголосив в інтерв'ю The Economist Зеленський. Україна ніколи не погодиться на компроміси з РФ, які можуть спричинити розпад країни, резюмував глава держави.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Після нападу Росії вже відбулися три очні раунди переговорів України з РФ, потім зустрічі делегацій проводили у відеоформаті. Наступний очний раунд заплановано на 28–30 березня у Туреччині.

"Дуже складний і в'язкий переговорний процес. Є принципові суперечності. Але простір для компромісу точно є", – заявляв радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

Сторони публічно не коментують подробиць переговорів. За словами радника керівника Офісу президента України Олексія Арестовича, це вимога низки конвенцій, зокрема Віденської конвенції про право міжнародних договорів.

Прессекретар президента Туреччини Ібрагім Калин говорив, що у розмові з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом Путін озвучив шість вимог до України: нейтралітет та відмова від майбутнього вступу до НАТО; демілітаризація та взаємне надання гарантій безпеки за австрійською моделлю; "денацифікація"; скасування "перешкод" широкого вживання російської; визнання "ДНР" та "ЛНР"; визнання анексованого Криму територією Росії.

За словами Зеленського, пріоритети України на переговорах є такими: завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності. Вимоги "денацифікації" та "демілітаризації" Україна обговорювати не збирається, заявив він 27 березня.

За даними Генштабу ЗСУ, російські окупанти втратили 17 тис. людей від початку вторгнення в Україну. Щодня в Україні гине понад 500 російських військових, підрахували в ОПУ.