"Його точно катували". Тихановська сумнівається у словах адвокатки, яка говорила, що у Протасевича "все добре"

Тихановська про Протасевича: Його точно катували і били
Фото: Светлана Тихановская / Telegram
Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська вважає сумнівною заяву адвокатки Інеси Оленської, яка після зустрічі із затриманим опозиційним білоруським журналістом і блогером Романом Протасевичем, стверджувала що у нього "все добре".

Про це Тихановська заявила на пресконференції в Таллінні, трансляцію вів YouTube-канал in time Ukraine.

27 травня Оленська вперше після затримання Протасевича зустрілася з ним. Вона заявила, що у підзахисного "все добре, він бадьорий, позитивний і веселий, хвилюватися немає чого".

"Але це сумнівно, тому що його точно катували, точно його били", – зазначила Тихановська.

Дмитро Протасевич заявляв, що у сина може бути зламаний ніс, оскільки його форма змінилася. Крім того, на обличчі було багато гриму, "увесь лівий бік його обличчя покрито пудрою", зазначив він. Протасевич-старший вважає, що його сина били. Він теж поставив під сумнів слова Оленської, але пояснив, що для адвокатів у Білорусі є підписка про нерозголошення і їм далі не можна говорити, за якою статтею обвинувачують підзахисного.

Контекст:

Літак Ryanair, що прямував з Афін до Вільнюса, 23 травня здійснив у Мінську екстрене приземлення нібито через повідомлення про мінування (згодом вибухових речовин на борту судна не виявили). "Для супроводу" літака за дорученням Лукашенка підняли винищувач білоруських ВПС.

Після перевірки борту білоруські спецслужби зняли з рейсу і затримали одного із засновників білоруського опозиційного Telegram-каналу NEXTA, опозиційного журналіста Романа Протасевича і його дівчину, росіянку Софію Сапегу (в Мінську з літака зійшло ще кілька людей, у Ryanair підозрюють, що це були агенти КДБ Білорусі, Лукашенко заперечує). Сапегу заарештували, її та Протасевича визнали політв'язнями.

Увечері 24 травня з'явилося відео з Протасевичем, у якому він говорить, що перебуває у СІЗО №1 в Мінську, співпрацює зі слідством і дає свідчення "за фактом організації масових заворушень у Мінську". В Європі зазначали, що на обличчі журналіста було видно сліди побиття.

Переслідування Протасевича пов'язують із Telegram-каналом NEXTA. Паблік набув широкої популярності влітку минулого року завдяки висвітленню і координації протестів, які почалися після оголошення результатів виборів президента країни.

Країни ЄС, США, Канада, Україна та інші держави засудили дії влади Білорусі і закликали негайно звільнити затриманих.