Pfizer і BioNTech подадуть заявку на використання вакцини проти COVID-19 в екстрених випадках
Після того як вакцина від коронавірусної інфекції BNT162b2 виробництва Pfizer і BioNTech продемонструвала ефективність на рівні 95% у третій фазі клінічних досліджень, її виробники подали заявку на використання вакцини в екстрених випадках.
Американська фармацевтична компанія Pfizer і німецька BioNTech повідомили про подання в Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США заявки на використання своєї вакцини проти коронавірусної інфекції BNT162b2 в екстрених випадках. Про це повідомляють у пресрелізі компанії Pfizer 20 листопада.
Заявку вирішили подати на підставі показника ефективності вакцини на рівні 95% у третій фазі клінічних випробувань.
BioNTech і Pfizer планують подати такі заявки в регулювальні органи Австралії, Канади, Європи, Японії, Великобританії та інших країн.
За словами генерального директора і співзасновника BioNTech Угура Шахіна, подання заявки на дозвіл використання препарату в надзвичайних ситуаціях у США є важливим кроком "на шляху до того, щоб якнайшвидше зробити вакцину доступною для населення всього світу".
Виробники BNT162b2 розраховують виготовити до 50 млн доз вакцини у 2020 році і майже 1,3 млрд до кінця 2021 року. Попередні підсумки випробувань показали понад 90% ефективності у третій фазі клінічних випробувань.
Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус назвав вакцину Pfizer "дуже багатообіцяльною". Pfizer уже встигла продати приблизно 82% доз своєї вакцини проти коронавірусної інфекції.
Конкурент BNT162b2 – вакцина mRNA-1273 американської біотехнологічної компанії Moderna – показала 94,5% ефективності на третій стадії випробувань.
За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я станом на 3 листопада, у світі 47 виробників вакцини проти COVID-19 є кандидатами на клінічну оцінку виробленої вакцини. Доклінічні випробування проводить 155 компаній.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Станом на ранок 20 листопада у світі коронавірусом заразилося майже 57 млн осіб. Від COVID-19 померло понад 1,36 млн осіб, а видужало – 36,5 млн.