Pfizer і BioNTech заявили про успішне випробування вакцини проти COVID-19 у третій фазі
Третя фаза передбачає масштабне дослідження нової вакцини BNT162b2. Pfizer продовжить випробування, поки не підтвердить 164 випадки зараження коронавірусом після введення вакцини.
Вакцина від коронавірусної інфекції BNT162b2 американської фармацевтичної компанії Pfizer і німецької BioNTech показала понад 90% ефективності у третій фазі клінічних випробувань. Про це йдеться в релізі компанії Pfizer 9 листопада.
У третьому етапі випробувань узяло участь 43 538 добровольців. Серед них коронавірус виявили у 94 осіб. Згодом порівняли, скільки хворих отримало справжню вакцину, а скільки – плацебо.
Згідно зі схемою, дві дози вакцини вводять із перервою три тижні.
"Поділ між вакцинованими і тими, хто отримував плацебо, вказує на ефективність вакцини понад 90% через сім днів після введення другої дози. Це означає, що захист відбувається через 28 днів після початку вакцинації. У ході продовження дослідження остаточний відсоток ефективності вакцини може варіюватися", – сказав головний виконавчий директор Pfizer Альберт Бурла.
Він вважає, що перші результати дослідження вакцини проти COVID-19 у третій фазі доводять її здатність захистити від вірусу.
Щоб уточнити ефективність, Pfizer продовжить випробування доти, доки не підтвердить 164 випадки зараження. Окрім того, планують перевірити, як вакцинація вплинула на захист від тяжких форм захворювання.
Клінічне випробування третьої фази вакцини BNT162b2 почали 27 липня, нагадали в компанії. Pfizer заявляла про випробування вакцини проти COVID-19 на підлітках 16–17 років.
У США великомасштабні клінічні випробування потенційних вакцин проти коронавірусу крім Pfizer ведуть компанії Moderna та AstraZeneca.
Випробування першої фази вакцин проводять із невеликою групою здорових добровольців. Її мета – переконатися в тому, що новий лікарський препарат не становить серйозного медичного ризику для пацієнтів, ідеться на сайті фармацевтичної компанії GSK Pharma.
Друга фаза дає змогу випробовувати вакцину на більшій кількості людей. Її мета полягає в перевірці ефективності препарату для лікування захворювання та оптимальному дозуванні. На цьому етапі ефективність препарату порівнюють із плацебо.
Третя фаза передбачає масштабніше дослідження. У ньому можуть брати участь до тисячі добровольців із різних країн. У цій фазі дослідники отримують дані про безпечність та ефективність нового лікарського препарату або вакцини під час застосування на групі пацієнтів.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я станом на 3 листопада, у світі 47 виробників вакцини проти COVID-19 є кандидатами на клінічне оцінювання виготовленої вакцини. Доклінічні випробування проводить 155 компаній.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.