Піонтковський: Неурядові російські активи у США – трильйон доларів! У Великобританії – півтрильйона! Уявляєте масштаб злодійства?
В економіці США і Великобританії крутяться величезні гроші, украдені владою РФ у російського народу. Про це в інтерв'ю головному редактору видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив політолог Андрій Піонтковський.
Президенту Росії Володимиру Путіну не загрожують особисті санкції Заходу, тому що на цей момент їх уводять за економічним принципом. Про це в ефірі авторської програми головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на телеканалі "112 Україна" розповів російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський, який живе у США.
"Є чинне законодавство щодо боротьби з відмиванням грошей, здобутих злочинним шляхом. Наша опозиція, убитий [Борис] Нємцов, [Олексій] Навальний, [Гаррі] Каспаров, ми з Андрієм Ілларіоновим, років 10 закликали американців утрутитися. Не в російські внутрішні справи, боронь боже. У їхні власні, американські, справи", – розповів він.
Політолог зазначив, що входив до групи, яка готувала рекомендації щодо санкцій проти російської влади.
"Коли почали займатися вивченням питання про російські капітали в Америці, усе було більш-менш відомо. Але коли провели систематичну роботу, усі дані сконцентрували, то всі були приголомшені цифрою. Неурядові російські активи під юрисдикцією Сполучених Штатів – один трильйон доларів! Андрій Миколайович (Ілларіонов. – "ГОРДОН"), який довго працював помічником президента РФ з економічних питань, підрахував, що це 40% усього експорту сировинних ресурсів Росії протягом останньої чверті століття. Уявляєте масштаб злодійства?" – підкреслив він.
Він додав, що виводити капітали з Росії почали ще з 1991–1992 років.
"Звісно, британські колеги теж поцікавилися: а як у них? Вона хоч і Великобританія, але все ж трохи менша, ніж США. Там півтрильйона доларів! $500 млрд... І трильйон в Америці, і півтрильйона в Англії, звичайно, одержано злочинним шляхом. Їх украли в російського народу", – розповів він.
На думку політолога, Захід не був готовий до рішучих кроків проти Росії, тому що величезні гроші, украдені російською елітою, крутилися в їхній економіці.
"Мені здається, у американців було таке відчуття: добре, ці шахраї тримають у нас гроші, а якщо так, вони, якоюсь мірою, є заручниками і, напевно, будуть трохи пристойніше поводитися. Але в Москві цю ситуацію інтерпретували у зворотному сенсі. Ми 10 років тримаємо гроші, вони там крутяться, отже, американці – співучасники наших злочинів. Не ми їхні заручники, а вони наші. І розперезалися ще більше", – зазначив він.
Він розповів, що частина російських бізнесменів і політиків не потрапила до санкційного списку США, тому що їхні основні активи розміщені у Великобританії, і їх заморозить англійська влада.
Піонтковський: Путін і Трамп вимахували один перед одним своїми ядерними цюцюрками. Читайте повний текст інтерв'ю
США ввели санкції проти 24 російських бізнесменів і високопосадовців, а також низки компаній, "що належать російським олігархам".
29 січня 2018 року міністерство фінансів США у співпраці з Державним департаментом надало Конгресу "кремлівську доповідь" – список зі 114 високопосадовців і 96 олігархів, наближених до "російського режиму". У ньому згадано помічників і радників Путіна, усіх членів уряду РФ, включно з прем'єром Дмитром Медведєвим, мерів Москви і Санкт-Петербурга.
До списку також потрапили бізнесмени зі статками понад $1 млрд, які посідають перші 96 місць у торішньому рейтингу 200 найбагатших бізнесменів Росії, підготовленому російською версією видання Forbes.
Міністр фінансів США Стівен Мнучин повідомляв, що у другій, засекреченій, частині доповіді йдеться про ймовірне введення нових санкцій проти РФ.