Піонтковський: Трамп не грав і не блазнював. Він відчував причетність до нещасних, облитих хімічною отрутою малюків
Президент США Дональд Трамп був дійсно вражений наслідками хімічної атаки в Сирії, вважає російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський.
Президент США Дональд Трамп кілька днів тому був готовий домовлятися з президентом Сирії Башаром Асадом заради боротьби з ІДІЛ, однак переглянув свою позицію, оскільки був до глибини душі вражений кадрами загибелі від хімічного отруєння десятків мирних жителів, зокрема маленьких дітей. Таку думку висловив у колонці для сайта "Каспаров.ру" російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський.
"Babies!" – як кілька раз вигукував Трамп на своїй прес-конференції. Він не грав і не блазнював, як зазвичай на публіці. Він дійсно відчував причетність до цих нещасних, облитих хімічною отрутою малюків. Підсвідому жалість до самого себе. У всьому його брутальному фанфаронстві та вихвалянні мільярдами і красунями, яких можна хапати за певні місця, завжди проступали вразливість і незахищеність", – зазначив публіцист.
На думку Піонтковського, Трамп зробив дещо, на що здатний лише недосвідчений політик.
"Протягом п'яти хвилин перевернув американську зовнішню політику на Близькому Сході – і обамівську, і вже свою власну, яка, здавалося б, окреслилася як продовження обамівської. Він прокляв Асада, розмазав по стінці президента Барака Обаму за його відмову від червоної лінії у 2013-му, яка розв'язала руки сирійському диктатору. Оголосив, що для нього – Трампа – Асад перетнув усі мислимі й немислимі червоні і будь-які інші лінії і не залишиться безкарним", – підкреслив він.
На думку політолога, заява Трампа не була політичним розрахунком.
"Це був емоційний вибух. Насправді він спалив усі мости, поставивши себе у найскладніше становище. Тепер йому залишається або стати посміховиськом і нікчемою для всього світу, або вступити в конфронтацію із суперядерною державою. 55 років потому світ знову в ситуації Карибської кризи", – заявив Піонтковський.
На його думку, президент РФ Володимир Путін і Асад не очікували такої реакції Трампа.
"Як професійні бандити, вони розраховували демонстративно опустити американського лоха, як і його попередника у 2013 році. Щоб отримати ліцензію на все. Але прилетів такий ось горезвісний "чорний лебідь". Чи переросте сирійська криза у світову катастрофу? Сподіваюся, ні. Трамп, як мінімум, рознесе крилатими ракетами аеродроми, з яких вилетіли літаки 4 квітня. Ймовірно, на жаль, загинуть кілька російських військовослужбовців", – припустив публіцист.
Він додав, що прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, ймовірно, стане посередником, щоб згладити гостроту конфлікту.
"Після завершення кризи Асад раптово помре, його місце губернатора Латакії посяде якийсь генерал алавіт, який не надто заплямував себе воєнними злочинами. У грудні Нетаньяху отримає Нобелівську премію миру, а Путін піде на пенсію через літній вік і стан здоров'я, що різко погіршиться", – підсумував Піонтковський.
4 квітня Сирійська обсерваторія з прав людини повідомила, що після авіанальотів на місто Хан-Шейхун у сирійській провінції Ідліб загинуло 72 людини, зокрема 20 дітей і 17 жінок. Водночас у деяких жертв бомбардування є симптоми, що свідчать про застосування хімічної зброї.
В атаці підозрюють сирійську армію та російську авіацію. Сирійські військові заперечують застосування хімзброї.
Представник розвідки США розповів Reuters, що організатором хімічної атаки, швидше за все, є президент Сирії Башар Асад.
5 квітня Трамп заявив, що після хіматаки його ставлення до сирійської теми й Асада "дуже сильно змінилося". За даними CNN, президент США розглядає можливість проведення військової операції в Сирії.