Пєсков про "дезінформування Путіна": У США просто не розуміють, що відбувається у Кремлі, це викликає занепокоєння

У США не розуміють Путіна, механізму ухвалення рішень, зазначив Пєсков
Фото: EPA
Чиновники у США не розуміють, що відбувається у Кремлі, зокрема не розуміють президента РФ Володимира Путіна. Про це 31 березня на зустрічі з журналістами заявив його прессекретар Дмитро Пєсков, повідомила "Медуза" в Telegram.

ЗМІ попросили Пєскова прокоментувати дані американської розвідки, озвучені Білим домом, щодо дезінформування Путіна його радниками про те, наскільки погано російські військові діють в Україні.

Розвідники вважають, що радники Путіна бояться казати йому правду. За словами представника адміністрації США, від Путіна приховували інформацію про участь у війні солдатів строкової служби та випадки їх загибелі. Путін нібито відчуває, що військові намагаються приховати від нього проблеми на фронті, що вже призвело до зростання напруженості у відносинах між президентом та міністерством оборони РФ, зазначив американський урядовець.

Окрім того, США вважають, що Путіна вводять в оману щодо шкоди російській економіці від дії санкцій.

"Виходить, що ні Держдеп, ні Пентагон не мають реальної інформації про те, що відбувається в Кремлі. І вони просто не розуміють, що відбувається у Кремлі, не розуміють президента Путіна, не розуміють механізму ухвалення рішень, не розуміють стилю нашої роботи, – сказав Пєсков. – Це не просто шкода, а це викликає занепокоєння. Тому що таке цілковите нерозуміння саме призводить до помилкових рішень, до необачних рішень, які мають дуже погані наслідки".

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

Контекст:

За час вторгнення, яке почалося 24 лютого, окупантам вдалося зайняти кілька населених пунктів у Херсонській (включно з обласним центром), Запорізькій, Сумській, Харківській та Київській областях.

За даними Служби безпеки України, Путін планував бліцкриг, але він провалився. У відомстві вважають, що президент РФ розраховував захопити Україну за три дні. Один із полонених, свідчення якого опублікувала спецслужба, розповів, що російським військовослужбовцям видали провізію із запасом на цей строк.

5 березня Путін заявив, що війна в Україні відбувається "просто за планом, за графіком, усе роблять так, як і запланував Генеральний штаб". Він висловив упевненість, що російська армія "розв'яже всі завдання, які стоять перед нею".

Західні розвідки вважають, що вторгнення російських військ в Україну насправді пішло не за планом. Державний секретар США Ентоні Блінкен попередив, що через це Росія може застосувати в Україні хімічну зброю.

Американська газета The Wall Street Journal із посиланням на інформацію, одержану від офіційних осіб США, повідомила 20 березня, що Росія, не зумівши здобути швидку перемогу в Україні, переходить до плану Б. Чиновники в адміністрації президента США Джо Байдена вважають, що наразі план Путіна полягає у бажанні змусити Київ прийняти претензії Росії на низку українських регіонів на півдні та сході. Водночас він, на думку західних чиновників, продовжить обстріл українських міст, щоб змусити українську владу погодитися на вимоги Росії, зокрема статус захоплених територій та нейтральний статус України.

Заступник міністра оборони РФ Олександр Фомін заявив 29 березня за підсумками переговорів української та російської делегацій, що Росія "з метою підвищення взаємної довіри та створення необхідних умов для подальшого ведення переговорів" вирішила скоротити військову активність на київському та чернігівському напрямках. Однак у Білому домі вважають, що переміщення російських сил з околиць Києва – "це передислокація, а не виведення".

Офіційно Росія не відмовилася від вимог до України, серед яких "демілітаризація" та "денацифікація". Водночас голова російської делегації на переговорах про мир, помічник президента РФ Володимир Мединський заявив, що запропонований Україною на переговорах договір, який передбачає її без'ядерний та позаблоковий статус, означає, що Україна "заявила про готовність виконати принципові вимоги РФ".