Після того, як Токаєв запропонував ЄС співпрацю у забезпеченні паливом, російський суд зупинив експорт нафти з Казахстану

Консорціум щодня прокачує до 51,2 млн барелів сирої нафти, що становить 1% від світового обсягу
Фото: cpc.ru

Приморський районний суд Новоросійська (РФ) ухвалив рішення про зупинення на 30 днів морського нафтового термінала Каспійського трубопровідного консорціуму, через який експортують понад 80% усієї нафти, яку видобувають у Казахстані. Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на текст рішення.

У рішенні суду йдеться, що зупинення дії термінала необхідне для усунення порушень у документах, які виявив у квітні "Ространснагляд", передає агентство.

Консорціум уже подав апеляцію, зазначивши, що зупинення прокачування нафти призведе до незворотних пошкоджень обладнання. Він щодня постачає партнерам до 51,2 млн барелів сирої нафти, що становить 1% світового обсягу нафти.

31% акцій КТК належить Російській Федерації, 20,75% – Казахстану; іншими акціонерами є іноземні компанії, наприклад, американські Chevron і Mobil та італійська Eni, пише "Інтерфакс".

Російський суд заблокував постачання нафти невдовзі після того, як президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв запропонував Євросоюзу можливості країни, щоб "стабілізувати ситуацію" на ринках вуглеводнів у світі.

У телефонній розмові з головою Євроради Шарлем Мішелем, про яку повідомила пресслужба Токаєва, він закликав ЄС до співпраці у розвитку "альтернативних трансконтинентальних коридорів, зокрема Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту".

Контекст:

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого, Захід почав відмовлятися від російських нафти й газу та шукати їм альтернативу. Зокрема, ембарго на імпорт російських нафти й газу вже ввели США, Канада та Австралія, Великобританія до кінця 2022 року має намір повністю відмовитися від постачання російських енергоносіїв. Проте санкції не стосуються транзиту казахстанської та іншої іноземної нафти через російські термінали, де її завантажують у танкери та доправляють споживачам у різних країнах світу.