Пісторіус: ФРН відновлює виробництво боєприпасів до Gepard для постачань Україні

Німеччина передала Україні вже понад 30 зеніток Gepard
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook
Німеччина уклала контракти з оборонним концерном Rheinmetall на відновлення виробництва снарядів до самохідних зенітних установок Gepard для подальшого доправлення в Україну. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив про це 14 лютого перед зустріччю із главами міноборони країн НАТО у Брюсселі, повідомляє Reuters.

За його словами, виробництво снарядів для України, яка захищається від російської агресії, розпочнуть "дуже швидко". Пісторіус сказав, що радий можливості "гарантувати постачання цієї важливої частини протиповітряної оборони" Збройним силам України.

Агентство зазначає, що Німеччина протягом кількох місяців намагалася знайти нові боєприпаси для зенітних гармат Gepard, які німецька армія зняла з озброєння 2010 року.

20 січня Пісторіус анонсував надання Україні пакету оборонної допомоги на €1 млрд, у нього зокрема ввійдуть система протиповітряної оборони Patriot, сім СЗУ Gepard із запасів німецької промисловості, установки ППО IRIS-T і керовані ракети до них. Усе це передбачає логістику й навчання українських військових роботи на цьому озброєнні, уточнив міністр.

8 лютого міноборони ФРН оновило список постачань Україні, порівняно із ситуацією, яка була за тиждень до цього, українським військовим передали ще дві самохідні зенітні установки Gepard (загалом їх тепер 32) і 6 тис. снарядів до них.

Контекст:

Німеччина з початку війни 2014 року надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї в зони конфлікту й погодилася доправляти озброєння в Україну.

ЗСУ, зокрема, вже отримали від Німеччини протитанкову зброю, самохідні гаубиці, зенітні установки Gepard, систему ППО, реактивні системи залпового вогню, каски, обмундирування, намети, медикаменти.

25 січня 2023 року уряд ФРН ухвалив рішення надати Україні танки Leopard 2. ФРН "на першому етапі" передасть Україні 14 танків. Це частина більшого плану зі створення двох батальйонів, у кожному з яких буде по 40 танків Leopard 2, зазначило Spiegel. ФРН разом із Фінляндією, Іспанією й Нідерландами створять один батальйон танків Leopard 2A6, а Польща й Норвегія – другий батальйон Leopard типу 2А4.

7 лютого федеральний уряд Німеччини оголосив на своєму сайті про видавання ліцензії на експорт для потреб України 178 танків Leopard 1A5.