Північна Корея запустила дві балістичні ракети в бік Японії
У ніч проти 19 липня Північна Корея здійснила запуск двох балістичних ракет, повідомляє NHK із посиланням на берегову охорону Японії.
За попередніми даними, ракети летіли над Японським морем і впали за межами економічної зони Японії.
Міноборони Японії уточнило, що КНДР запускала ракети зі свого західного узбережжя в східному напрямку, обидві вони летіли на максимальній висоті 50 км.
Перша балістична ракета, яку запущено сьогодні, пролетіла приблизно 550 км, друга – орієнтовно 600 км.
У міноборони Японії припускають, що одна з ракет "летіла за неправильною траєкторією", аналіз ще триває.
"Низка дій Північної Кореї, зокрема її неодноразові запуски балістичних ракет, загрожують миру та безпеці Японії, регіону та міжнародної спільноти. Ба більше, такі запуски балістичних ракет порушують відповідні резолюції Ради Безпеки [ООН] і є серйозною проблемою для громадської безпеки", – ідеться в повідомленні.
Японія вже висловила КНДР рішучий протест.
Контекст:
Північна Корея неодноразово запускала балістичні ракети.
13 липня північнокорейське державне агентство ЦТАК повідомило, що вдень 12 липня КНДР здійснила випробувальний запуск міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-18. Згідно з повідомленням, запуском ракети особисто керував лідер КНДР Кім Чен Ин. Аналітики NK News припускають, що Кім Чен Ин керував запуском із приватної сімейної садиби на східній околиці Пхеньяна.
2022 року КНДР також запускала ракети.
4 жовтня Північна Корея запустила балістичну ракету над Японією. Вона пролетіла біля префектури Аоморі й впала в Тихий океан приблизно за 3200 км на схід від Японії.
8 жовтня КНДР знову запустила ракети. Загалом протягом двох тижнів Північна Корея провела сім таких запусків.
2 листопада Північна Корея випустила принаймні 17 ракет, зокрема першу балістичну, яка пролетіла над морським кордоном із Південною Кореєю. Ці запуски відбулися за день після того, як Пхеньян пригрозив вжити "потужних заходів", якщо США не припинять військових навчань із партнерами, зокрема Південною Кореєю.