Пєсков заявив, що інтеграція Росії та Білорусі принесе користь двом країнам

Пєсков: Це не те, що одна країна опиниться у плюсі, а інша – у мінусі
Фото: EPA
Росія і Білорусь пройшли довгий шлях щодо погодження формату інтеграції країн. Про це в інтерв'ю білоруському каналу ОНТ сказав прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, відео опубліковано на YouTube-каналі.

"Це і гармонізація енергопростору, що було каменем спотикання багато років, це гармонзація податкових, митних систем, створення координаційних спільних органів. Це те, що зрештою принесе користь двом країнам. Це не те, що одна країна опиниться у плюсі, а інша – у мінусі", – заявив спікер Кремля.

Він додав, що скептики, які говорять, що "хтось когось намагається поглинути, вони фактично не мають рації.

На запитання журналіста про те, що за економічною піде і політична інтеграція, Пєсков сказав: "Наразі про політичну інтеграцію не йдеться. Вона теоретично можлива, якщо це відповідатиме інтересам двох країн. Зараз її ніхто не готує, тому що це зовсім інший рівень інтеграції. Ми матимемо вигоду, якщо реалізуємо 28 [економічних] програм".

Спікер Кремля повідомив, що для їх реалізації знадобиться велика робота.

Контекст:

Росія і Білорусь понад 20 років ведуть переговори про створення Союзної держави. Якщо сторони домовляться, економічні зв'язки між Москвою і Мінськом можуть зміцнитися до рівня Євросоюзу або навіть федеративних держав, зауважують російські ЗМІ.

Наприкінці 2018 року видання "Московский комсомолец" написало, що Лукашенко на переговорах із Путіним погодився на уніфікацію законодавства з РФ, створення єдиного парламенту, кабінету міністрів та інших органів влади, перехід на спільну символіку і єдину валюту.

У квітні 2019 року тодішній прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв сказав, що Білорусь дістала від Москви пропозиції щодо подальшої інтеграції з Росією в межах Союзної держави.

Лукашенко говорив, що Білорусь не збирається входити до складу інших держав, "навіть братської Росії", і що він не хоче увійти в історію як останній президент Білорусі.

За даними агентства Bloomberg, Путін запропонував змінити конституцію РФ щодо обнулення своїх президентських строків після того, як Лукашенко відмовився створювати Союзну державу.

9 вересня 2021 року в Москві відбулася нова зустріч Путіна і Лукашенка, переговори тривали майже три з половиною години. За їхніми підсумками Путін сказав, що всі 28 дорожніх карт щодо інтеграції двох країн погоджено. Також Путін пообіцяв Лукашенку не піднімати ціну російського газу для Білорусі. Імовірно, до кінця 2023 року Мінськ і Москва створять єдиний ринок газу. Путін також допустив створення союзного парламенту РФ і Білорусі.