По всій Грузії відбулися протести проти інавгурації Кавелашвілі
По всій Грузії 28 грудня, рівно за місяць після заяви прем'єр-міністра країни Іраклія Кобахідзе про зупинення євроінтеграції до 2028 року, відбулася масштабна антиурядова акція протесту. Про це пише "Эхо Кавказа".
У великих містах люди утворили "Ланцюг єднання". Найдовший ланцюг був у Тбілісі – він з'єднав праву та ліву набережні й сім мостів грузинської столиці. Частково було паралізовано автомобільний рух.
Також акцію провели у Батумі, Кутаїсі, Руставі, Горі, Зугдіді, Поті, Хашурі, Сенакі, Ахметі й інших містах.
Зазначають, що в такий спосіб грузини висловлюють протест проти призначеної на 29 грудня інавгурації Михайла Кавелашвілі, якого виборча колегія країни обрала президентом, а також вимагають звільнення затриманих учасників мітингів і проведення нових парламентських виборів.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі прийшла на Саарбрюкенський міст разом зі співробітниками своєї адміністрації.
До акції приєдналися всі основні опозиційні партії країни, а також студенти, бізнесмени, представники сфери культури, депутати Європарламенту Міхал Ваврикевич (Польща) та Дайнюс Жалімас (Литва), які прибули у Тбілісі.
"Эхо Кавказа" опублікувало відео акції.
Контекст:
Із 28 листопада у Грузії проводять мітинги проти заморожування євроінтеграції країни. Люди вийшли на вулиці після того, як прем'єр Кобахідзе сказав, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу в ЄС до 2028 року.
Силовики затримували людей, використовували водомети й газ для розгону акцій протесту, є постраждалі від дій силовиків.
1 грудня Євросоюз засудив насильство проти грузинських мітингувальників і попередив, що відступ від демократії, відмова від євроінтеграції "матимуть прямі наслідки". 16 грудня ЄС розглядав додаткові обмеження для керівного грузинського режиму на засіданні Ради із закордонних справ.
5 грудня санкції проти групи представників грузинської влади ввела Україна.
9 грудня Великобританія повідомила, що зупинить усі програми допомоги уряду Грузії й обмежить оборонну співпрацю і взаємодію із грузинським урядом.
30 листопада США оголосили, що вирішили зупинити механізм стратегічної співпраці із Грузією через антидемократичні дії керівної партії "Грузинська мрія". 10 грудня спікер Держдепартаменту Метью Міллер повідомив, що Білий дім готує нові заходи в цьому напрямі.
14 грудня колегія виборців обрала президентом Грузії члена партії "Сила народу", колишнього футболіста й депутата парламенту Грузії Михайла Кавелашвілі. Опозиція не визнає результатів цього голосування.