По всій Росії почали перевіряти й ремонтувати бомбосховища – ЗМІ
За словами джерел, рішення про інспекцію бомбосховищ, які залишилися після СРСР і були багато років законсервовані, ухвалили ще навесні. За словами чиновників, масово про кампанію з інспекції й ремонту бомбосховищ не оголошували, але вона триває вже кілька місяців.
Джерела уточнили виданню, що модернізацію почали 2022 року після вторгнення РФ в Україну і вона триватиме у 2023 році. Наказ надійшов із Москви, сказали вони. На ремонт бомбосховищ виділяють мільйони рублів із бюджету.
Серед джерел видання, які підтвердили факт інспекцій бомбосховищ, є високопосадовець адміністрації одного з далекосхідних регіонів РФ, який розташований більше ніж за 7 тис. км від України.
Видання зазначає, що більшість бомбосховищ наразі в аварійному стані, оскільки багато з них занедбала місцева влада. Окрім того, у багатьох містах їх бракує, щоб вмістити всіх жителів міста.
Один із колишніх чиновників заявив, що інтерес до бомбосховищ пов'язаний зі страхом перед ядерною війною після наказу президента РФ Володимира Путіна привести російські ядерні сили у "високу бойову готовність" наприкінці лютого 2022 року.
Контекст:
24 лютого 2022 року Росія вдерлася в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни. Фактично РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли після Революції гідності вона незаконно анексувала Крим і окупувала частину Донецької та Луганської областей.
У січні 2023 року російські ЗМІ й Telegram-канали повідомили, що в центрі Москви й біля резиденції Путіна в Ново-Огарьово почали розміщувати системи ППО, зокрема просто на дахах будівель.
Коли саме встановили ці системи, не повідомляють. Журналісти видання The Moscow Times припустили, що це сталося "в районі Нового року". Фотографії, на яких можна побачити ЗРК на даху будівлі міністерства оборони, росіяни викладали у соцмережах ще наприкінці 2022 року.