По всьому Казахстану на тлі протестів вимкнули інтернет

Проблеми з інтернетом у Казахстані фіксують із 4 січня
Фото: depositphotos.com
Оператор "Казахтелеком" вимкнув інтернет по всьому Казахстану, де зараз тривають "газові" протести. Про це повідомляє проєкт GlobalCheck у Telegram.

Засновник сервісів Red Shield VPN та GlobalCheck Владислав Здольников заявив The Insider, що йдеться про "тотальне вимкнення інтернету в країні".

За його словами, відучора до цієї миті фіксують повне вимкнення стільникового зв'язку і часткове вимкнення провідного інтернету в місті Алмати. У деяких інших регіонах Казахстану блокували лише певні ресурси, месенджер Telegram, а вночі почали блокувати VPN-сервіси.

Повне вимкнення інтернету по всьому Казахстану почали фіксувати сьогодні, 5 січня, приблизно о 13.00.

Про повне вимкнення інтернету в країні пишуть також журналісти Telegram-каналу "Подъем".

Контекст:

Мітинги в Казахстані розпочалися 2 січня, коли сотні жителів Жанаозена, нафтового міста в Мангістауській області, вийшли до будівлі акімату з протестом проти підвищення цін на автомобільний газ. Протестувальники вимагали знизити ціни на скраплений газ до 50 тенге (3,12 грн) за літр. 31 грудня 2021 року вартість газу в місті становила 100 тенге (6,23 грн), із 1 січня її підвищили до 120 тенге (7,48 грн).

Надалі протести розпочалися і в інших містах – Уральську, Атирау, Актобе, Алмати та Нур-Султані. Станом на 4 січня загальна чисельність протестувальників сягнула приблизно 10 тис. осіб.

4 січня протести переросли в заворушення та сутички мітингувальників із правоохоронцями. В Алмати силовики почали застосовувати світлошумові гранати. У підсумку постраждала приблизно сотня правоохоронців, 200 людей затримали. На тлі протестів у країні почалися проблеми з доступом до деяких порталів новин і соцмереж.

5 січня Токаєв відправив уряд у відставку. Також він доручив антимонопольному органу ввести на 180 днів державне регулювання цін на скраплений газ, бензин та дизель.

Попри це рішення, протести у країні тривають. Мітингувальники, зокрема, вимагають усунення від влади першого президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва, який і надалі очолює керівну партію у країні.

Цього самого дня в Алмати протестувальники увірвалися до мерії міста, після чого там почалася пожежа.