Побиття протестувальників у Білорусі. Лукашенко заявив, що співробітники ОМОН "захистили країну від бліцкригу"

Лукашенко назвав побиття протестувальників "першими гарячими емоціями того часу"
Фото: ЕРА

Співробітникам білоруських загонів міліції особливого призначення не можна дорікати побиттям мирних протестувальників, заявив президент країни Олександр Лукашенко в інтерв'ю російським ЗМІ.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що співробітники загонів міліції особливого призначення, які били протестувальників, "захистили країну від бліцкригу". Про це він заявив в інтерв'ю російським ЗМІ, розповів один з учасників бесіди, кореспондент каналу "Россия 1" Євген Рожков.

"Він сказав, що це були перші гарячі емоції того часу. Омонівцям тут не можна дорікати, за його словами, тому що вони захистили країну від бліцкригу. І дійсно тоді відстояли країну, це його справжня думка. А перебори [із застосуванням сили] були, і він з усіма буде розбиратися, він нам це обіцяв", – повідомив Рожков.

Запис інтерв'ю відбувався в Палаці незалежності в Мінську. Окрім Рожкова, до Лукашенка приїхали головна редакторка телеканала Russia Today Маргарита Симоньян, головний редактор радіостанції "Говорит Москва" Роман Бабаян і кореспондент "Первого канала" Антон Верницький.

Тексту інтерв'ю поки не опубліковано. За повідомленнями журналістів, Лукашенко заявив їм, що, "можливо, трохи пересидів" на президентській посаді, яку обіймає з 1994 року. Водночас він не готовий "просто так піти".

У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифіковано. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів затримали приблизно 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Литва, Латвія та Естонія 31 серпня першими у світі ввели персональні санкції проти влади Білорусі після виборів і придушення мирних протестів у країні. Балтійські держави оголосили персонами нон ґрата 30 білоруських чиновників, зокрема Лукашенка.

Високий представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель від імені Євросоюзу 11 серпня заявляв, що вибори в Білорусі "не були ані вільними, ані справедливими", а влада застосувала "непропорційне і неприйнятне насильство" до протестувальників. Міністри закордонних справ країн Євросоюзу 28 серпня домовилися ввести санкції проти білоруських високопосадовців через фальсифікацію виборів і насильство проти мітингувальників.

Україна ухвалить рішення про санкції проти Білорусі, коли обмеження введе ЄС, говорив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.