Подоляк: Лукашенко – людина, для якої 180 градусів є нормальним розворотом голови

Подоляк: Ми дуже прискіпливо дивимося і на Придністров'я, і на Білорусь
Фото: Михайло Подоляк / Facebook
Обороняючись від російської масштабної агресії, Україна уважно спостерігає за тим, що відбувається в Білорусі та невизнаній "Придністровській молдовській республіці" ("ПМР"), заявив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк в інтерв'ю "Радіо НВ" 7 травня.

"Придністров'я чи інші анклави росіяни для цього і створювали — щоб вони були сірими й у будь-який момент їх можна було використати насамперед як елемент медійної зброї [...] – створювати тиск на нас, щоб наша увага була прикута до цього регіону. У нас вона, до речі, прикута: ми дуже прискіпливо дивимося і на Придністров'я, і на Білорусь", – сказав він.

Радник глави ОП зазначив, що "Білорусь дуже ефектно підставила свою територію" для того, щоб Росія бомбила територію України.

"Як там цей пан Лукашенко каже? "А я вам зараз покажу, звідки на Білорусь готувався напад"…У нього ж карта є! Він має подивитися на карту, із яких місць на нього там збиралися напасти. Чому "операція" затягнулася, якщо ці місця були превентивно знешкоджені?" – пояснив Подоляк.

За його словами, коли говорять такі люди, як Лукашенко, "треба завжди оцінювати в ретроспекції і те, що він казав три, п'ять днів тому".

"Це людина, для якої 180 градусів – нормальний розворот голови", – заявив Подоляк.

Коментуючи ситуацію в районі Придністров'я, він зазначив, що спроби інформаційно дестабілізувати цей напрямок уже "всім зрозумілі".

"Знаєте, в чому проблема РФ? Вона недооцінила: сьогодні – не 2014 рік, сьогодні все у прямому ефірі йде. Тобто всі все бачать. І звідки який дрон куди летить, і хто його запускає. Це розраховано на певну кількість Telegram-каналів пропагандистського кшталту РФ, де вони розміщують грізні заяви тих чи інших очільників тих чи інших кримінальних анклавів. Але для світової спільноти, для нас це все не має жодного значення", – наголосив радник глави ОП.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

24 лютого російські війська масштабно вторглися в Україну з півдня, сходу та півночі, зокрема з території Білорусі. У квітні Збройні сили України витіснили російські війська з північних областей країни, окупанти відійшли на територію Білорусі, звідки їх передислокували на російську територію, а потім знову на українську територію.

Західні країни називають Білорусь співучасницею РФ в агресії проти України і вводять санкції не лише проти Росії, а й проти Білорусі.

22 квітня в.о. командувача військ Центрального військового округу РФ Рустам Міннекаєв заявив, що мета Росії у другій фазі вторгнення в Україну – захоплення Донецької та Луганської областей, а також півдня для створення сухопутного коридору до окупованого Криму. Захоплення півдня України, сказав Міннекаєв, дасть змогу росіянам дістати вихід до Придністров'я.

Після цього у Придністров'ї пролунало кілька вибухів, 26 квітня президентка Молдови Мая Санду скликала Вищу раду безпеки країни. Вона заявила, що до ескалації у Придністров'ї причетні сили, які виступають за війну.

27 квітня Санду визнала: збройні сили Молдови занепадають. Вона анонсувала модернізацію армії та зміцнення обороноздатності країни.

За даними британського видання The Times, Кремль вирішив атакувати Молдову. Росія штучно нагнітає ситуацію у Придністров'ї, повідомило Головне управління розвідки Міноборони України.