Політолог Соловей: Наприкінці цього року будуть обговорювати нафтове ембарго стосовно Росії
Країни Заходу поступово доходять висновку, що персональні санкції не здатні змінити політику Росії, готують нафтове ембарго. Таку думку висловив російський історик і політолог Валерій Соловей.
Найближчими місяцями західні країни можуть домовитися про введення нафтового ембарго щодо Росії, яке виявиться фатальним для економіки країни. Такий прогноз 9 квітня в ефірі "Радио Свобода" зробив завідувач кафедри зв'язків із громадськістю Московського державного інституту міжнародних відносин, історик і політолог Валерій Соловей.
"Уже наприкінці цього року будуть обговорювати введення нафтового ембарго щодо Росії. З огляду на деякі непрямі ознаки. І з огляду на те, що персональні санкції Сполучених Штатів і Заходу загалом, навіть такі сильні, як проти Олега Дерипаски (російський мільярдер. – "ГОРДОН"), не можуть вплинути на політику Росії", – сказав він.
Росія, як свого часу СРСР та Іран, не зможе витримати обмежень на постачання нафти, вважає політолог.
"Воно буде супроводжуватися одночасно заборонами на скуповування російського держборгу та на трансфер будь-яких чутливих технологій. Радянський Союз не витримав, і Росія не зможе. Треба бути реалістами", – заявив Соловей.
Одним із варіантів розвитку подій в умовах ембарго може стати продаж нафти Китаю на його умовах, припустив учений.
6 квітня США ввели санкції проти 24 російських бізнесменів і високопосадовців, а також низки компаній. Американське міністерство фінансів пояснило, що такі заходи ухвалено на виконання закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який у серпні 2017 року схвалив президент Дональд Трамп.
9 квітня російська компанія "Русал", яку контролює Дерипаска, попередила про ризик технічних дефолтів через санкції США.
На торгах у Росії впав курс рубля щодо долара та євро. На Московській біржі впали акції компаній із санкційного списку, а також металургійних компаній і банків.