Польща планує збивати дрони РФ над Україною без згоди НАТО – ЗМІ

За даними медіа, Польща планує збивати російські об'єкти, зокрема безпілотники, над Україною без попереднього схвалення НАТО чи ЄС
Фото: EPA

Польща готується внести поправки до свого закону про розгортання військ за кордоном, щоб дозволити збивати російські об'єкти, зокрема безпілотники, над Україною без попереднього схвалення НАТО чи ЄС. Про це 24 вересня поінформувала Gazeta Wyborcza

Проєкт поправки, поданий у червні міністерством оборони, планують розглянути у пришвидшеному порядку, ідеться у статті.

Раніше закон дозволяв президентові на прохання уряду санкціонувати такі місії у разі збройного конфлікту, миротворчих операцій, антитерористичних заходів чи евакуацій, але 2022 року – за день до повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії – уряд вніс зміни, які вимагали отримання дозволу від НАТО, ЄС і країни, на території якої мали діяти польські війська, наголошує ЗМІ. Комісія з розслідування російського впливу згодом розкритикувала ці зміни, заявивши, що вони позбавили Варшаву права самостійно діяти проти дронів, які залітають з боку України чи Білорусі, пишуть журналісти. Нинішня керівна коаліція планує скасувати ці обмеження, щоб надати військовим більше гнучкості в реагуванні на загрози.

За даними медіа, проєкт поправки, який подали у червні, мають розглянути як пріоритетний.

Контекст:

Україна з 2022 року просила союзників захистити її повітряний простір, але вони відмовлялися через загрозу ескалації. 

За останні тижні російські дрони й ракети порушили, зокрема, повітряний простір країн – членів НАТО – ПольщіЕстоніїРумунії. Через ці інциденти партнери по блоку відкрито суперечать один одному щодо реакції на дії країни-агресора РФ.

Польський прем'єр Дональд Туск заявляв, що Варшава готова ухвалювати рішення щодо ліквідації будь-яких повітряних цілей, якщо вони вторгаються в небо країни.