Польща вирішила відкликати від кордону з Білоруссю гумконвой для мігрантів. Мінськ так і не дав дозволу на в'їзд

Гумконвой для мігрантів Польща надсилала вже тричі
Фото: ЕРА
Гуманітарний конвой для мігрантів, який Польща скеровувала до Білорусі, буде відкликано. Про це 6 листопада проінформувала канцелярія президента Польщі, повідомляючи про зустріч держсекретарки канцелярії Богни Янке з командиром Підляської прикордонної дивізії Анджеєм Якубашеком.

"Янке повідомила полковнику Якубашеку, що транспорт із гуманітарною допомогою, який чекав на прикордонному переході в Бобровниках з 23 жовтня, сьогодні буде відкликано, а пожертвування буде поміщено на склад поряд із кордоном", – ідеться у повідомленні.

Держсекретарка канцелярії наголосила, що допомогу можна буде надати у будь-який час.

"Я сподіваюся, що білоруська влада прийме це і допоможе мігрантам у цій країні у вкрай важких умовах", – наголосила Янке.

У канцелярії президента Польщі розповіли, що гумконвой із теплим одягом, ковдрами, ліжками та наметами був уже третім, який скерувала Польща до Білорусі.

Два попередні рази влада Білорусі також відмовилася пропускати гуманітарну допомогу.

Контекст:

2021 року країни Балтії та Польща зіткнулися з проблемою нелегальної міграції з Білорусі.

У Литві вважають, що Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, спеціально послабив контроль над кордоном зі свого боку. У Міноборони Литви заявляли, що Білорусь інструктує нелегалів на кордоні.

13 липня литовський Сейм офіційно визнав наплив мігрантів із Білорусі гібридною агресією. Окрім Литви, надзвичайну ситуацію на кордоні з Білоруссю оголосили у Латвії та Польщі.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький говорив 17 вересня, що на території Білорусі перебуває понад 10 тис. мігрантів із країн Близького Сходу, яких можуть використати для проведення гібридної атаки проти Польщі та Литви.

Через наплив мігрантів на кордоні з Білоруссю побудувати паркан вирішили уряди Литви, Латвії та Польщі.

2 листопада цього року троє невідомих у військовій формі та з довгоствольною зброєю проникли до Польщі з території Білорусі. Міноборони Польщі говорить про спроби білоруських силовиків стріляти.