Польщу зобов'язали відшкодувати понад €91 млн через фінансові зловживання під час закупівлі генераторів для України
Єврокомісія зобов'язала Польщу повернути понад €91 млн, які мали використати на генератори для України, але розслідування виявило фінансові зловживання. Про це 22 лютого повідомляє RMF24.
Європейське бюро з боротьби із шахрайством (OLAF) повідомило про завершення розслідування й рекомендувало стягнути кошти, які мали використати для закупівлі й постачання електрогенераторів в Україну. OLAF заявило, що розслідування виявило, зокрема, "завищення цін, відсутність конкуренції та надання неправомірних переваг деяким підрядникам".
"Ми дотримуємося політики нульової толерантності до будь-яких обвинувачень у шахрайстві, корупції та неправомірних діях у проєктах, котрі фінансує Європейський союз", – заявив представник Єврокомісії у відповідь на запит журналістів.
Зазначають, що Єврокомісія проведе остаточне оцінювання проєкту із закупівлі генераторів для України, який фінансують коштом ЄС, наступного року, тобто після закінчення періоду субсидування.