Польське місто припинило співпрацю з Тернополем через перейменування стадіону на честь Шухевича
Місто Замостя (Польща) припиняє реалізацію спільного з Тернополем європейського гранту на €68,7 тис. через перейменування тернопільського міського стадіону на честь головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Про це повідомляють у зверненні мера міста Замостя Анжея Внука.
"Із великим сумом констатуємо той факт, що 5 березня депутати ради Тернополя назвали міський стадіон іменем Романа Шухевича – керівника УПА, відповідального за звірячі вбивства польського населення в 1943–1944 роках", – ідеться у зверненні мера.
Він також зазначив, що мерія Замостя змушена зупинити співробітництво з Тернополем, зокрема, фінансування проєкту "Спільна історія Тернополя й Замостя", на який Польща збиралася виділити €68,7 тис.
"Я сподіваюся, наші українські партнери зрозуміють, що будь-яка ініціатива має враховувати почуття сімей жертв польського народу", – повідомив Внук.
У мерії Тернополя повідомлення поки не коментували.
31 серпня 2020 року Внук і мер Тернополя Сергій Надал підписали угоду про співпрацю між містами у сферах просування культури, спорту, туризму, охорони пам'ятників, економії й соціальних питаннях.
На сесії Тернопільської міської ради 5 березня ухвалили рішення про надання назви міському стадіону, тепер він –Тернопільський міський стадіон імені Романа Шухевича.
Посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон 9 березня на своїй сторінці у Facebook вимагав скасувати рішення про перейменування стадіону.
"Ми рішуче засуджуємо рішення Тернопільської міської ради присвоїти міському стадіону ім'я сумнозвісного гауптмана 201-го батальйону шуцманшафту Шухевича й вимагаємо негайного скасування цього рішення", – заявив Ліон.
У мерії Тернополя, цитуючи Надала, зазначили, що головнокомандувач Української повстанської армії був "не тільки зразковим командиром, а й добрим спортсменом і лідером у багатьох видах спорту".
У 2015 році парламент України схвалив закон про правовий статус і вшанування пам'яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті. УПА визнали організацією, яка боролася за українську державність.