Помпео про членство Росії й Китаю в ООН: Організація фундаментально зламана

Помпео назвав членство РФ і Китаю в ООН пережитком часу
Фото: EPA
Колишній держсекретар США за президентства Дональда Трампа Майк Помпео заявив, що не налаштований оптимістично стосовно ООН. Таку позицію він висловив під час візиту в Київ 3 квітня, де взяв участь у дискусії "Підтримка України Сполученими Штатами Америки – що потрібно зробити й чому це важливо", повідомляє "Радіо Свобода".

"Можливо, вона мала сенс, коли була створена, але ми бачили, як Радою ООН із прав людини керували іранці. Ми бачили, як венесуельці відповідали за права людини в ООН разом з іранцями, які ставилися до жінок як до власності й керували Радою з питань прав людини ООН. Ми бачимо це знову і знову. Сьогодні ООН не протистоятиме факту, що Комуністична партія Китаю утримує мільйон мусульман у концентраційних таборах у західній частині країни. Організація фундаментально зламана", – заявив Помпео.

За словами колишнього держсекретаря США, Китай і країна-агресор Росія посідають два місця в Раді Безпеки ООН і є двома країнами, які не мають наміру дотримуватися міжнародного права.

"Це вже пережиток часу. Навряд чи вони підкоряться. Я вважаю, це глузуванням над тим, що було. Якщо ви подивитеся на місію ООН, коли вона створювалася, то закладалися дуже благородні ідеї, які містяться в Статуті ООН. Утім, зараз ми можемо побачити, що ця установа зламана", – сказав Помпео.

Контекст:

РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.

Частину Чернігівської області окупували одразу після повномасштабного вторгнення Росії. Регіон звільнили від російських окупантів на початку квітня.

Росія є постійним членом Ради Безпеки ООН, має право вето на будь-які рішення організації. З 1 квітня Росія головує в Раді Безпеки ООН.

Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця заявляв, що в  разі, якщо члени Ради Безпеки ООН допустять головування Росії, то 1 квітня стане "найсумнішим днем в історії ООН після російського вторгнення".

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав "ляпасом міжнародній спільноті" головування держави-агресора в Раді Безпеки ООН.

The Guardian 31 березня писала, що США, Великобританія та Франція можуть знизити рівень свого представництва в Раді Безпеки ООН на час головування Росії. Але бойкоту чи інших форм протесту, за даними видання, не планують.