Порошенко затвердив програму співробітництва України з НАТО на 2017 рік
Програма співробітництва України з НАТО на 2017 рік, яку сьогодні затвердив глава української держави Петро Порошенко, містить заходи з проведення реформ у всіх важливих сферах функціонування держави.
8 квітня президент України Петро Порошенко затвердив програму співробітництва України з НАТО на 2017 рік, повідомляє прес-служба глави держави.
Він також доручив Державному комітету телебачення та радіомовлення України, Міністерству інформаційної політики, Міністерству закордонних справ, Міністерству оборони та іншим центральним органам виконавчої влади забезпечити регулярне інформування громадськості про хід і результати її виконання.
У документі наголошується, що пріоритетне завдання – досягнення повної сумісності органів сектору безпеки й оборони України з відповідними органами країн – членів НАТО.
У програмі підкреслюється, що ключовими пріоритетами зовнішньої політики України є протидія агресії Російської Федерації, захист суверенітету та незалежності України, відновлення територіальної цілісності держави в межах міжнародно визнаних кордонів.
"Стратегічна мета України – це курс на набуття членства в НАТО. Виходячи з довгострокової мети приєднання до загальноєвропейської системи безпеки, Україна поглиблюватиме співробітництво з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для членства в цій організації", – йдеться в документі.
Координацію роботи з виконання програми покладено на Кабінет Міністрів України.
Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі анексії Криму Росією та збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від здійснення політики "позаблоковості".
Згідно з новою Військовою доктриною України, ухваленою 2015 року, поглиблення співробітництва з НАТО та досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням. Порошенко повідомляв, що рішення про вступ України до НАТО ухвалюватиметься на референдумі.
У щорічному посланні до Верховної Ради 2016 року президент заявив, що вступ до НАТО – це стратегічна мета держави.