Посол Євросоюзу оголосив про припинення роботи Брюсселя з "недружньою до ЄС" владою Грузії
Посол Євросоюзу у Грузії Павел Герчинський заявив журналістам, що в ЄС ухвалили рішення припинити зустрічі з представниками керівної у Грузії партії "Грузинська мрія" через її антизахідну риторику. Про це 4 жовтня повідомляє "Эхо Кавказа".
"У червні цього року в нас була внутрішня дискусія з нашими державами-членами про те, яким має бути підхід до влади Грузії, котра, як ми вважаємо, недружня щодо Європейського союзу. Крім того, ми обговорили, як нам варто підходити до антизахідного й антиєвропейського наративу, пропаганди й теорій змови, і вирішили не мати жодних контактів на високому рівні з нинішнім урядом Грузії", – сказав Герчинський.
За його словами, Євросоюз згоден працювати з владою, готовою до євроінтеграції.
"Якщо Грузія стане однопартійною державою, країною, де заборонено політичну опозицію, де громадянському суспільству доведеться виїжджати на роботу за кордон, якщо основні права людини, не кажучи вже про права меншин, не будуть захищені, Грузія не зможе стати членом Євросоюзу – ні сьогодні, ні завтра, ні післязавтра", – заявив посол.
Він наголосив, що цінності Євросоюзу "не є предметом переговорів".
"Ці цінності відображено в угодах: це свобода, демократія, верховенство закону, права меншин. І ми щиро сподіваємося, що на виборах 26 жовтня грузинський народ обере новий уряд, який буде вірним цим цінностям", – зазначив Герчинський.
Контекст:
27 червня на сайті Європейської ради опублікували заяву Європейської ради про те, що ухвалений у Грузії закон "Про прозорість іноземного впливу" (про "іноагентів") є відступом від кроків, викладених у рекомендації комісії про надання країні статусу кандидата в члени ЄС.
AFP 27 червня зазначало, що європейські посадовці обмірковують кроки у відповідь на дії керівної партії "Грузинська мрія", яка ініціювала низку змін у законодавстві, котрі обмежують права і свободи. Серед варіантів реакції ЄС – припинення фінансування сил безпеки Грузії та інших держструктур і навіть розрив дипломатичних відносин.
9 липня Герчинський заявляв, що процес прийняття Грузії до Європейського союзу зупинено за рішенням країн – учасниць ЄС.