Посол РФ у Великобританії назвав справу Скрипаля провокацією Лондона
Британці взяли курс "на провідну роль у так званому стримуванні Росії", уважає посол РФ у Великобританії Олександр Яковенко.
Отруєння екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля може бути провокацією британських спецслужб. Таку думку в ефірі російського телеканала НТВ висловив посол РФ у Великобританії Олександр Яковенко.
"У нас дуже серйозні підозри, що цю провокацію було здійснено британськими спецслужбами, із нами відмовляються співпрацювати, нам не надають жодної фактури. От, власне, реалії і доводять нас до висновку про те, що це провокація спецслужб", – заявив він.
За словами дипломата, "Британія зараз перебуває в дуже скрутному становищі" у зв'язку з Brexit і своєю роллю "в Західному союзі".
"І ось тоді, коли було затверджено концепцію національної безпеки, і трохи пізніше Тереза Мей (прем'єр-міністр Великобританії. – "ГОРДОН") це підтвердила, британці взяли курс на провідну роль у так званому стримуванні Росії. Але для того, щоб стримувати Росію, потрібна потужна провокація для того, щоб цю позицію підтримали і парламент, і народ", – сказав Яковенко.
Він уважає, що "таку дику провокацію" Лондон улаштував, "щоб здобути підтримку і парламенту, і народу".
"Із тим, щоб звинуватити Росію за багатьма аспектами і для того, щоб її стримувати", – пояснив дипломат.
Яковенко заявив, що "британцям доведеться відповідати".
4 березня 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували у британському Солсбері. Слідство з'ясувало, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей вимагала від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон уважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії.
Москва відмовилася відповідати на ультиматум Лондона і стала вимагати надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів.
14 березня влада Британії оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із РФ. 17 березня Росія оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів.
Слідом за Британією російських дипломатів вислали 27 країн і НАТО.