Посольство Британії в Москві подякувало МЗС Росії за надання розголосу брифінгу посла про отруєння Скрипалів
Презентація про отруєння екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, яку показали 22 березня в посольстві Британії в Москві, не є секретним документом, підкреслили в диппредставництві.
Посольство Великобританії в Москві на сторінці у Facebook подякувало міністерству закордонних справ (МЗС) Росії за надання розголосу брифінгу британського посла Лорі Брістоу про отруєння екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, який пройшов 22 березня.
У повідомленні зазначають, що на брифінгу було понад 80 представників дипломатичних місій.
"Ми дякуємо МЗС Росії за надання більшого розголосу цьому брифінгу. Він, звичайно, не є секретним документом, як було заявлено російською стороною. Однак він є корисним описом системної безвідповідальної поведінки російських державних структур протягом кількох останніх років, включно з інцидентом у Солсбері", – заявили в посольстві.
Прес-служба диппредставництва також дала посилання на повне розшифрування виступу Брістоу на цьому брифінгу, яке опублікували на сайті британського уряду.
"Факт того, що "Новачок" було виготовлено в Росії, попередні вбивства, скоєні за державним замовленням Росії, а також відповідь Росії в її звичній манері заперечення і дезінформації не залишають нам іншого вибору, як дійти висновку, що цей інцидент є незаконним застосуванням сили проти Сполученого Королівства з боку російської держави", – заявив він під час брифінгу.
Учора російське видання "Коммерсантъ" опублікувало презентацію із шести слайдів, яку представники іноземних посольств отримали на брифінгу в посольстві Великобританії в Москві 22 березня. У ній ідеться про отруєння Скрипалів і ворожу діяльність Росії проти інших країн.
Спікер МЗС РФ Марія Захарова назвала цю презентацію провалом прем'єр-міністра Великобританії Терези Мей. Вона заявила, що це "ті самі секретні матеріали", на підставі яких Великобританія, США та інші країни ухвалили рішення про вислання російських дипломатів.
4 березня 2018 року 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння в британському Солсбері.
Слідство з'ясувало, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей вимагала від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон уважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії.
Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини, Австралії та інших країн.
Москва відмовилася відповідати на ультиматум Лондона і вимагала надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів.
14 березня влада Британії оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із РФ. 17 березня Росія оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів.
За підрахунками телеканала CNN на 28 березня, російських дипломатів вислали ще 27 країн, зокрема Україна.
НАТО також відкликає акредитацію семи російських представників при Альянсі.