Посольство РФ у Мінську відповіло нецензурним хештегом на висилання дипломатів із країн Балтії
На це звернули увагу журналісти TUT.BY – вони зробили скріншот допису й опублікували його в Telegram-каналі видання.
Так посольство прокоментувало твіт міністра закордонних справ Литви Габріелюса Ландсбергіса, в якому йшлося про те, що Латвія, Литва та Естонія вирішили висловити солідарність із Чехією і вислати двох співробітників посольства Росії за їхню діяльність, несумісну з дипломатичним статусом.
Пізніше твіт із фразою Small Dick Energy – сленговим виразом, який дослівно перекладають як "енергія маленького члена", – видалили. Хештег #SmallDickEnergy застосовують до осіб, які демонструють награну самовпевненість, хоча насправді не можуть нічим похвалитися, зазначають "Открытые медиа".
Джерело видання в дипломатичних колах розповіло, що пост не видалили, а забрали "на доопрацювання".
24 квітня в акаунті посольства розмістили нове повідомлення, вже із двома хештегами і текстом: "#smalldipenergy або #smalldickenergy – вибір за вами".
Контекст:
Про вислання російських дипломатів на знак солідарності із Чехією повідомляла також Словаччина. Крім того, 15 квітня трьох російських дипломатів оголосила персонами нон ґрата Польща – на підставі "порушення вказаними особами умов дипломатичного статусу і здійснення діяльності на шкоду Польщі".
Дипломатична криза у відносинах Чехії та Росії виникла у квітні. Чеська влада заявила, що росіяни Олександр Петров і Руслан Боширов причетні до вибухів у 2014 році на складах із боєприпасами в селі Врбетіце. Тоді загинуло двоє людей. За даними журналістів-розслідувачів, Петров і Боширов є офіцерами російської військової розвідки. Саме їх називали отруювачами російського ексрозвідника Сергія Скрипаля та його дочки у Великобританії. Росіян оголосили в розшук.
17 квітня глава МВС і перший віцепрем'єр Ян Гамачек оголосив, що протягом 48 годин 18 російських дипломатів мають покинути територію країни, оскільки вони "були чітко ідентифіковані спецслужбами Чеської Республіки як офіцери російських спецслужб".
18 квітня Росія оголосила персонами нон ґрата 20 співробітників посольства Чехії, включно із заступником посла, і вимагала від них покинути країну до кінця дня 19 квітня.
МЗС РФ вважає, що у висланні російських дипломатів із Чехії є "американський слід", а Кремль категорично не згоден із висновками чеської сторони про причетність агентів Росії до організації вибуху і вважає ці висновки "провокаційними і недружніми".
21 квітня Гамачек заявив про готовність вислати всіх російських дипломатів і будувати відносини з Москвою "із самого початку".
Глава МЗС Чехії Якуб Кулганек 21 квітня вимагав, щоб Росія до 12.00 22 квітня повернула в посольство в Москві всіх висланих чеських дипломатів, інакше Чехія зрівняє кількість співробітників російського посольства із чисельністю чеських дипломатів у РФ. У МЗС країни зазначали, що із 20 квітня в посольстві Чехії в Москві працюють п'ятеро дипломатів і 19 технічних службовців. Водночас у посольстві РФ у Празі працюють 27 дипломатів та 67 адміністративних і техспівробітників.
Росія запропонувала Празі "залишити ультиматуми для спілкування всередині НАТО".
У МЗС Чехії повідомили 22 квітня про скорочення кількості співробітників російського посольства в Празі до нинішньої чисельності чеського диппредставництва в Москві. Чехія до кінця травня вишле 22 російських дипломатів.
Офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що Чехія "стала на шлях руйнування відносин" із Росією, пригрозивши відповіддю.