Постачання зброї Україні від ФРН не спровокує третьої світової війни. Вона вже почалася, Путін веде її на знищення проти всього Заходу – посол Мельник

Німеччина для Путіна "вже давно є стороною війни", наголосив Мельник
Фото: EPA
Постачання Німеччиною зброї Україні не може спровокувати третю світову війну, оскільки президент РФ Володимир Путін її вже розпочав.

Таку думку в інтерв'ю Bild, опублікованому 1 травня, висловив посол України у ФРН Андрій Мельник.

Журналісти німецького видання попросили дипломата прокоментувати думку про те, що війна в Україні може перерости у третю світову – зокрема через постачання зброї з Німеччини.

Світова війна "вже почалася", відповів Мельник. Повномасштабний напад Путіна на Україну, який розпочався 24 лютого, "зачіпає всіх, зокрема й німців, хоча ще не у військовому плані", додав дипломат.

За словами Мельника, Путін "хоче нового імперіалістичного світового порядку з меншим НАТО, до якого більше не належать Польща, Чехія та Словенія", глава Кремля "веде цю війну на знищення проти всього Заходу, проти нашої системи цінностей".

Посол України у ФРН зазначив, що Німеччина для Путіна "вже давно є стороною війни".

Кожен, хто хоче "запобігти ескалації їхньої війни", має допомогти Україні "поставити Путіна на його місце" зараз, вважає Мельник.

Перемога РФ у війні проти України "була б найгіршим, що могло статися з Німеччиною", резюмував дипломат.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Німеччина від початку війни у 2014 році надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених на Донбасі українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року ФРН змінила позицію і погодилася постачати озброєння.

19 квітня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що його країна допоможе профінансувати пряме постачання озброєння від німецьких виробників Україні. Насамперед ідеться про протитанкові засоби та системи ППО. Він зазначив, що ФРН практично вичерпала кількість зброї, яку може передати зі своїх запасів.

21 квітня газета Bild повідомила, що міністерство оборони Німеччини викреслило все важке озброєння зі списку, переданого Україною на боротьбу з російським вторгненням, хоча німецька промисловість могла передати багато видів озброєнь у короткостроковій та середньостроковій перспективі.

Німецькі ЗМІ писали, що не лише в опозиції, а й в урядовій коаліції ФРН, усупереч позиції Шольца, ідея постачання важкого озброєння Україні має широку підтримку. Але, за даними соцопитування, проведеного інститутом INSA, 50% німців висловилися проти постачання важкого озброєння в Україну, 43% – за.

26 квітня на авіабазі ВПС США Рамштайн у Німеччині відбулася зустріч консультативної групи з оборони України за участю глав міноборони понад 40 країн. Під час зустрічі міністерка оборони ФРН Крістіне Ламбрехт заявила, що Німеччина доправить в Україну зенітні самохідні установки Gepard.

На думку радника Офісу президента Михайла Подоляка, ухвалене 28 квітня німецьким Бундестагом рішення щодо постачання важкого озброєння в Україну означає кінець лобізму інтересів Путіна в Європі.