Постійні представники ЄС розглянуть прискорене доправлення боєприпасів в Україну – ЗМІ
Згідно з проєктом, із яким ознайомилося видання, ЄС витратить €1 млрд на часткове відшкодування країнам, які можуть швидко передати Києву вже наявні снаряди. На другу частину суми країни Євросоюзу планують укласти кілька оптових контрактів. Імовірно, це дасть змогу знизити ціну на боєприпаси.
За даними Politico, посли ЄС 15 березня планують обговорити цей план на зустрічі, яку організували дипломатичне крило ЄС і Європейська служба зовнішніх зв'язків.
Журналісти зазначають, що проєкт швидко розробляли упродовж останніх тижнів у відповідь на заклики України надати більше допомоги, зокрема 155-мм снарядів. І цифри в документі відповідають "конкретному запиту міністра оборони України перед контрнаступом", ідеться у статті.
Контекст:
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявляв 13 лютого, що ЗСУ у війні проти РФ використовують "у рази" більше боєприпасів, ніж передають їхні західні партнери. За даними ЗМІ, українські військові протягом доби використовують річне замовлення артснарядів невеликої країни Європи.
Глава Пентагону Ллойд Остін запевнив 14 лютого за підсумками дев'ятого "Рамштайну", що США та їхні союзники зроблять усе можливе для забезпечення України достатньою кількістю боєприпасів у найкоротший строк.
У березні 2022 року Україна активно шукала будь-які види озброєння, розповів в інтерв'ю, опублікованому 6 березня, Резніков. За його словами, зараз є розуміння спроможностей кожної країни, яка надає допомогу. Україні було б дуже важко без антикремлівського альянсу, який сьогодні налічує 54 країни, заявив Резніков. Він додав, що Україна має в довгостроковій перспективі перевагу перед росіянами з боєприпасів.
8 березня відбулася неформальна зустріч міністрів оборони країн – членів ЄС. За підсумками зустрічі верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що наступні тижні у війні будуть критичними, особливо в Бахмуті Донецької області. ЗСУ потребують артилерійських боєприпасів, підкреслив він. Для цього Боррель запропонував підхід, "який базується на трьох напрямах, що доповнюють один одного".
14 березня Боррель повідомив, що зустріч міністрів закордонних справ та оборони країн Європейського союзу, на якій обговорюватимуть військову допомогу Україні, зокрема забезпечення боєприпасами, заплановано на 20 березня.