Постійний представник Сирії в ООН: Якщо США, Великобританія і Франція думають, що можуть напасти на нас, у нас немає іншого вибору, окрім як захищатися
Постійний представник Сирії в ООН Башар Джаафарі заявив, що місія Організації із заборони хімічної зброї почне роботу в сирійській Думі за кілька годин.
Сирійський уряд готовий надати доступ і всі умови для роботи місії Організації із заборони хімічної зброї в Думі, де могла статися хімічна атака. Про це на засіданні Ради Безпеки ООН 13 квітня сказав постійний представник Сирії при ООН Башар Джаафарі, трансляцію вів канал ООН в YouTube.
"Уряд Сирії запросив місію зі збору фактів ОЗХЗ нанести візит до Сирії і відвідати місце, де, як стверджують, був інцидент. Ми готові надати всі необхідні умови для того, щоб ця група працювала прозоро. Ми очікуємо, що ця група почне роботу за кілька годин", – сказав Джаафарі.
Водночас, за його словами, Сирія засуджує погрози застосування сили з порушенням Статуту ООН.
"Ці три країни – США, Великобританія і Франція – якщо вони думають, що можуть напасти на нас і завдавати атак нашому суверенітету, у нас не буде іншого вибору, окрім як задіяти статтю 51 Статуту ООН, яка дає нам право захищати себе. Це не погроза, це – обіцянка. Ми нікому не дозволимо нападати на наш суверенітет", – сказав він.
7 квітня 2018 року волонтери й рятувальники повідомили, що в Сирії вертоліт скинув бочкову бомбу з хімічною речовиною на місто Дума у Східній Гуті, унаслідок хіматаки загинуло від 70 до 100 осіб.
Президент США Дональд Трамп поклав відповідальність за інцидент на президента Сирії Башара Асада і його союзників – Іран і РФ.
9 квітня глава Білого дому попередив, що Вашингтон планує протягом найближчих 24–48 годин ухвалити рішення про відповідь на атаку в Думі. 12 квітня він уточнив, що США можуть завдати удару "або дуже скоро, або взагалі не так скоро".
Президент Франції Еммануель Макрон зазначав, що ймовірні силові заходи країн Заходу союзників офіційного Дамаска не торкнуться.
Водночас посол Росії в Лівані Олександр Засипкін заявив, що Росія залишає за собою право збивати американські ракети, випущені по цілях у Сирії. Трамп у відповідь стверджував, що ракети "прилетять – прекрасні, нові та "розумні".
Канада, Німеччина та Італія відмовилися брати участь в операції.
В уряді Німеччини заявили про наявність серйозних доказів використання хімічної зброї в Сирії.