Постпред Великобританії при ООН порекомендувала Небензі підписатися на розсилання книжкового клубу
Позиція РФ, озвучена її постпредом в ООН Василем Небензею на засіданні Радбезу, нагадує роман "1984", уважає постпред Великобританії при ООН Карен Пірс.
Постійному представникові РФ при ООН Василю Небензі варто було б почитати художню літературу. Про це під час засідання Ради Безпеки ООН 18 квітня заявила постійний представник Великобританії при ООН Карен Пірс, трансляцію у YouTube вів телеканал RT.
"Я хотіла б, щоб мій колега, посол Росії, підписався на розсилання книжкового клубу. Я хотіла б сказати, що розповідь Росії про те, що відбувається на місці в Солсбері або в Сирії, – це те, про що писали у романі "1984" з оновленням на сьогодні", – сказала вона.
Так британський дипломат відреагувала на звинувачення Небензі в тому, що Лондон приховує і фальсифікує інформацію у справі про отруєння в британському Солсбері екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля та його дочки.
Пірс також зазначила, що у її держави "немає проблем із російським народом".
"Але ми завжди будемо виступати проти безвідповідальної, незаконної поведінки російської влади, відбувається це в Сирії чи в Солсбері", – заявила вона.
На засіданні Радбезу ООН Пірс зазначала, що "Росія, найімовірніше, причетна до отруєння". "На нашу думку, тільки у Росії є технічні засоби, оперативний досвід і мотиви для того, щоб застосувати цю речовину", – сказала вона, маючи на увазі "Новачок".
66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння в британському Солсбері 4 березня. Пізніше обоє вийшли із критичного стану.
Слідство з'ясувало, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок".
У відповідь на атаку приблизно 30 країн вислало російських дипломатів. Зі США депортували 60 представників РФ. Також Білий дім закрив Генконсульство РФ у Сіетлі. Кремль після цього оголосив персонами нон ґрата дипломатів із 25 країн.
Речниця російського МЗС Марія Захарова заявляла, що агента "Новачок" ніколи не розробляли в РФ. За її словами, його могли створити у країнах Заходу колишні радянські вчені. Президент РФ Володимир Путін стверджував, що такі речовини здатні виробляти приблизно 20 країн світу.
29 березня стало відомо, що Юлія Скрипаль опритомніла і почала розмовляти. 9 квітня її виписали з лікарні.
За даними ЗМІ, вона перебуває в госпіталі на військовій базі.
Сергій Скрипаль, за словами лікарів, відновлюється повільніше за дочку, але прогрес помітний.
"1984" – виданий у 1949 році роман-антиутопія Джорджа Орвелла. Головний герой твору працює в міністерстві правди в тоталітарному суспільстві.