Постпред Великобританії в ООН: Я не буду вислуховувати уроків із міжнародного права від Росії
Немає іншого виходу, крім застосування сили, щоб урятувати життя людей у Сирії, вважає постійний представник Великобританії в ООН Карен Пірс.
Удару США, Великобританії і Франції по об'єктах у Сирії було завдано, щоб запобігти використанню хімзброї у країні в майбутньому. Про це під час засідання Ради Безпеки ООН 14 квітня сказала постійний представник Великобританії в ООН Карен Пірс, трансляцію в YouTube вів канал "Настоящее время".
"Ми вважаємо, що ці удари були успішними... Ми зробили все можливе, включно з ретельним плануванням, щоб гарантувати пом'якшення та мінімізацію впливу на цивільних осіб. Наші дії скоротять можливості сирійського режиму виготовляти хімічну зброю і використовувати її у майбутньому", – сказала вона.
За її словами, "немає іншого виходу, крім застосування сили, щоб урятувати життя" людей у Сирії. Але застосування сили має бути пропорційним, додала вона.
"Історія сирійського конфлікту – це постійні загрози миру і порушення міжнародного права. Рада Безпеки зустрічалася 113 разів із початку сирійської війни", – сказала Пірс.
Дипломат заявила, що країни, які підтримують сирійський режим, несуть відповідальність за порушення міжнародного права, які він здійснює.
"Неодноразові спроби залучити їх до відповідальності зустріли опором із боку Росії. Ми неодноразово в Раді намагалися подолати цю перешкоду, але безуспішно. Закликаю постпреда РФ, який говорив про Статут ООН, звернути увагу на таке: важко повірити, що Статуту ООН відповідає використання хімзброї. На думку Сполученого Королівства, не може бути незаконним використання сили для запобігання вбивству такої кількості невинних людей. Я не буду вислуховувати уроків із міжнародного права від Росії. Але незважаючи на все це, ми будемо продовжувати прагнути до дипломатичного вирішення сирійської кризи", – заявила Пірс.
У ніч на 14 квітня США, Великобританія і Франція завдали ударів по трьох об'єктах у Сирії, які пов'язані з хімічною зброєю. Спецоперація стала відповіддю на застосування хімічної зброї в місті Дума у Східній Гуті, де 7 квітня загинуло від 70 до 100 осіб.
Західні країни звинувачують в інциденті збройні сили президента Сирії Башара Асада. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров стверджував, що російські фахівці не виявили в Думі доказів хімічної атаки.
Російські підрозділи ППО у Сирії у відбитті атаки США та їхніх союзників участі не брали. РФ скликала екстрене засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку з авіаударами по Сирії.
Під час засідання Радбезу ООН 14 квітня постпред РФ Василь Небензя заявив, що США, Великобританія і Франція "зневажливо ставляться до Статуту ООН і Ради Безпеки".