Прах Гокінга поховають у Вестмінстерському абатстві
У Вестмінстерському абатстві заявили, що прах британського фізика-теоретика Стівена Гокінга буде поховано поруч з іншими великими вченими-англійцями – Ісааком Ньютоном і Чарльзом Дарвіном.
Прах британського фізика-теоретика Стівена Гокінга, який помер 14 березня, буде поховано у Вестмінстерському абатстві, поруч із могилами фізика Ісаака Ньютона й основоположника вчення про еволюцію Чарльза Дарвіна. Про це йдеться в повідомленні на сайті абатства.
"Абсолютно очевидно, що прах професора Стівена Гокінга має бути поховано в абатстві, поряд з іншими знаменитими вченими", – заявив декан Вестмінстерського абатства, преподобний Джон Голл.
Він нагадав, що в 1727 році в абатстві було поховано сера Ісаака Ньютона, у 1882 році – Чарльза Дарвіна. Останніми з учених там поховано фізиків Ернеста Резерфорда в 1937 році і Джозефа Джона Томсона – у 1940 році.
"На нашу думку важливо, щоб наука і релігія працювали разом, щоб спробувати вирішити великі загадки таємниці життя та Всесвіту", – підкреслив Голл.
Гокінг – один з основоположників квантової космології, вивчав теорію виникнення світу в результаті Великого вибуху, зробив низку відкриттів у теорії чорних дір. У 1998 році він видав науково-популярну книгу "Коротка історія часу", у якій ідеться про появу Всесвіту, природу простору і часу, чорні діри і теорію суперструн.
Гокінг народився 8 січня 1942 року в Оксфорді. У 1962 році закінчив Оксфордський університет зі ступенем бакалавра з математики і фізики, а через чотири роки, коли йому було 24 роки, здобув ступінь доктора філософії в коледжі Трініті-хол Кембриджського університету.
У 1963 році у нього було діагностовано невиліковне захворювання – бічний аміотрофічний склероз.
У 1970-х працював в Інституті теоретичної астрономії та Інституті астрономії, викладав теорію гравітації.
У 1979 році його було удостоєно однієї з найпрестижніших академічних посад – Лукасівського професора в Кембриджському університеті.