Працівники Мінського тракторного заводу виступили за вибори "справжнього президента" Білорусі
Колектив робітників Мінського тракторного заводу записав відеозвернення з вимогою припинити насильство, покарати винних за кровопролиття і провести відкриті вибори.
Співробітники Мінського тракторного заводу вимагали провести в Білорусі нові вибори президента. Їхнє звернення опублікував Telegram-канал "МАЯ КРАІНА БЕЛАРУСЬ" 26 вересня.
"Нас залякують і звільняють, позбавляють премії лише за те, що ми можемо думати і не боїмося засуджувати побачене. Ми вимагаємо припинити свавілля і фарс", – заявили працівники.
Вони вимагали припинити насильство і закликали причетних до відповідальності провести чесні і відкриті вибори.
"Вимагаємо відкритих чесних виборів. Виборів справжнього президента. Президента, який не ховатиметься за чорними масками. Президента, чиї руки не будуть по лікоть у крові власного народу. Навіть після найтемнішої ночі настає світанок", – говорили робітники.
Найбільші підприємства і заводи Білорусі брали участь у страйках, висловлюючи незгоду з результатами президентських виборів і подальшим жорстким розгоном протестувальників. Колектив МТЗ у Білорусі 17 серпня приєднався до загальнонаціонального страйку. На нього вийшли також працівники Білоруського металургійного заводу, БелАЗа, Мінського заводу тракторних тягачів, працівники підприємств "Гродножилстрой" і "ГродноПромстрой".
Рудники "Беларуськалия" цього дня припинили видобування руди. У відповідь на цю акцію президент Білорусі Олександр Лукашенко обіцяв замінити робітників "Беларуськалия", які страйкують, українськими шахтарями.
Масові акції протесту в Білорусі почалися з 9 серпня і тривають досі. Їхні учасники вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифікували. За офіційними даними, перемогу здобув Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчили протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів було затримано приблизно 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.