Прем'єр Грузії прокоментував рекламу у Тбілісі із зображеннями зруйнованих українських міст
Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що українці теж використовували зображення постраждалих від війни міст Грузії, як це сталося у Тбілісі із зображеннями українських міст, які зруйнувала Росія. Про це 27 вересня повідомляє "Эхо Кавказа".
Кобахідзе попросили прокоментувати зображення з реклами керівної партії "Грузинська мрія", зокрема поцікавилися, чи було б для нього "дружнім жестом чи моральним вчинком", якби Україна використовувала кадри Сухумі (місто в окупованій Росією частині Грузії, в Абхазії) з передвиборчою метою.
"Я пам'ятаю, що українці активно використовували ці кадри з різною метою, зокрема і з гумористичною, але це інше питання. Сьогодні ми говоримо про наслідки війни загалом і про те, чого ми уникли для нашої країни у 2022–2023 роках і чого варто уникати", – відповів прем'єр.
Він вважає, що відсутність війни у Грузії – "найголовніше, зважаючи на ці парламентські вибори й після них".
Кобахідзе відмовився коментувати заяву МЗС України, у якій закликали утриматися від використання війни в Україні з політичною метою й наголосили, що "грузинський народ може не боятися нової війни, допоки Україна чинить опір російській агресії".
"Що стосується порівняння війни й миру, то для суспільства принципово важливо зробити правильний вибір, який зображений на цих банерах, якого ми уникаємо ціною дуже великої боротьби, зокрема у 2022–2023 роках. Нашу країну спіткала б така сама доля, якби ми не вчинили правильно. Деякі люди збираються зробити те саме навіть після цих парламентських виборів", – цитує його "Эхо Кавказа".
Контекст:
26 вересня на вулицях Тбілісі з'явилися серія передвиборчих плакатів і відеоролик, у яких виборців закликають "обрати мир" і сказати "ні війні". Там зображення українських міст, які знищили російські війська, протиставляють кадрам церков, парків і нових автобусів у Грузії.
Кампанія спричинила критику в соціальних мережах, а президентка Грузії Саломе Зурабішвілі назвала нові передвиборчі плакати "Грузинської мрії" виготовленими "в кузні КДБ".