Президент Колумбії заявив, що до падіння диктатури у Венесуелі залишилося недовго
Президент Колумбії Іван Дуке висловив думку, що найближчим часом продовжиться "дипломатична облога" керівництва Венесуели з метою змусити його провести у країні демократичні вибори.
Президент Колумбії Іван Дуке закликав посилити дипломатичний тиск на президента Венесуели Ніколаса Мадуро, щоб установити демократію у країні. Про це пише Reuters.
Дуке висловив думку, що до падіння "венесуельської диктатури" залишається недовго, тому що є нова влада, створена, зокрема, завдяки Колумбії.
Президент країни висловив думку, що "дипломатична облога" Мадуро з метою проведення вільних виборів у Венесуелі продовжиться.
Колумбія входить у групу Ліми, яка вже визнала лідера венесуельської опозиції Хуана Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели.
Група – наднаціональна організація, створена 2017 року з метою розв'язання політичної кризи у Венесуелі. До неї входять країни Південної і Центральної Америки.
Зараз у Колумбії проживає понад 1 млн громадян Венесуели.
10 січня 2019 року Мадуро, який набрав найбільше голосів на виборах 2018 року, склав присягу президента Венесуели. 15 січня підконтрольний опозиції парламент оголосив Мадуро узурпатором.
23 січня десятки тисяч венесуельців вийшли на масові протести проти Мадуро. Цього дня голова Національної асамблеї Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни. Американський президент Дональд Трамп заявив, що США визнають це рішення. Росія підтримала Мадуро.
26 січня Франція, Німеччина, Великобританія та Іспанія дали Мадуро восьмиденний строк для оголошення виборів. В іншому разі вони визнають президентом Гуайдо.
31 січня Європарламент визнав Гуайдо законним президентом Венесуели і закликав зробити це інші країни Євросоюзу.